Jeugd voeibal- flitsen. Juniores 2 bonden den strijd aan met de „Germaan" juniores en wisten het niet verder te brengen dan een 44 gelijkspel. De Germanen zwaai den zoo stevig den voetbalknots, dat onze doelman reeds drie gaten in zijn net had, voordat ook Ajax eens een voltreffer kon plaatsen. Hiermede namen de zonen van „Wodan" echter geen genoegen en troffen voor de vierde maal de roos. Een 14 achterstand na de rust, beteekent meestal een nederlaag, maar captain Fraenkel dacht er anders over en toen het einde daar was, had zijn elftal toch nog een gelijkspel bevochten. Met een weinig overleg en beter profiteeren van de kansen had het zelfs een overwinning kunnen zijn. Deze tactische pijlen hadden onze jongens echter niet op hun boog, hetgeen hun dan ook de zege heeft gekost. Met het adspirantenvoetbal wil het nog steeds niet vlotten. Met uit zondering van het vierde- en vijfde elftal, zitten onze jongens steeds in den hoek waren de klappen vallen. Adspiranten I brachten het tegen Z.F.C. niet verder dan een 11 gelijk spel en verloren van Zeeburgia met 32. Over den wedstrijd tegen Z.F.C. en aan het einde van dezen jeugdflits, over de match adspiranten 5 tegen D.W.S. 7, laten wij wederom collega van Os aan het woord. De Ajax adspiranten I hebben het tegen Z.F.C. niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel (11) en kregen daarmede eigenlijk meer dan hen toekwam. Het spel van Z.F.C. was frisscher, er zat meer tempera ment in, waardoor hun aanvallen, meestal verkregen door plaatsen op de vleugels, veel gevaarlijker waren. Aan het goede werk van Stam, die voor Blad in de goal stond, is het te wijten dat geen nederlaag werd ge leden. Verder hebben Schmitz, Michels, Keyzer en van Heesch goed ge speeld; de overigen, waaronder invallers voor Brandsteder en Donker, waren zeer middelmatig. Tegen D.W.S. zorgden onze jongens voor een verrassing en gingen zoowaar met de overwinning strijken. Na met 21 de leiding te hebben gehad, moesten de D.W.S.-ers hun voorsprong, door een goed doelpunt van Keyzer, afstaan, om kort voor het einde hun doelman voor de derde maal gepasseerd te zien. Voor de D.W.S.-ers, met het oog op het kam pioenschap een strop, voor onze jongens een fraai succes. Adspiranten 2 kregen drie nederlagen te incasseeren en wel tegen D.W.S. 2 met 01, tegen Zeeburgia 2 met 14 en Blauw-Wit 2 met 03. Het wordt eentonig jongens, al die nederlagen, en als jullie, al was het maar voor de variatie, eens beter voor den dag kwamen, zou dat wel zoo leuk zijn. Adspiranten 3, van hetzelfde laken een pak. Tegen D.W.S. 3 een 03 en tegen O.V.V.O. I een 46 nederlaag. De laatst genoemde wedstrijd was niet eens zoo heel slecht, daar O.V.V.O. I feitelijk te sterk voor deze afdeeling is. Dick de Sterke speelde heel goed en aan hem heeft het dan ook zeer zeker niet gelegen. De return-match tegen D.W.S. 3, en dit is tenminste een lichtpuntje, leverde een 10 overwinning op. Wel was 246

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 22