Krabbeltjes over hei 5e, 6e en 7e Ajax 5. Dit elftal heeft een traditie op te houden; onze jongehs begrijpen dit en de resultaten zijn dan ook prima. Nu werd D.W.S. 5 weer aan den zege wagen gebonden. Met 40 bleven de Ajacieden in de meerderheid. Dit doet mij des te meer pleizier, aangezien hiermede de ongelukkige neder laag tegen D.W.S. uit, is gewroken. Zooals U zich zult herinneren, waren enkele spelers weggebleven, daar zij zich verkeken hadden op de lijst van goed- en afgekeurde terreinen. Lijnden 2 werd met dezelfde cijfers geklopt, het was uitstekend luidjes. Het Kampioenschap is reeds in zicht. Ajax 6. Mijn vorig verslag over dit elftal was niet erg rooskleurig en dat heb ben de Heeren niet op zich laten zitten. Voor de in het begin van het seizoen tegen S.D.Z. 2 geleden nederlaag hebben zij zich gewroken, S.D.Z. kreeg met 41 op de voetbalpantalon. De vooruitzichten waren echter niet erg gunstig, daar twee spelers hadden afgeschreven, waarvoor nu junio res stonden opgesteld. Eén van deze „Heeren" was weggebleven, commen taar overbodig. Gelukkig kwam te elfder ure Wim Schoevaart opdagen en was het elftal dus volledig. Er is hard, ontzettend hard gewerkt door onze jongens en als ik een pluim zou moeten geven, dan zouden Nieuwen- burg en Boonstoppel deze ongetwijfeld hebben verdiend. Het is echter verblijdend, dat allen zonder uitzondering hun uiterste best hebben ge daan om de overwinning te behalen. Zooals blijkt, gingen de mannen van Van Tuyl niet meer van het rechte pad af, ook Rivalen 2 werd met een 41 nederlaag naar huis gestuurd. Jongens, ik vind het buitengewoon prettig, dat ik zulk een goede berichten van jullie kan neerschrijven. Doe je best, misschien dat het Kampioen schap toch nog bij jullie terecht komt. Ajax 7. Mijn haren staan rechtop; niet van kwaadheid. Neen, Mijne Heeren, van verbazing en vreugde. Leest U zelf W.M.S. IV en J.H.K. III met resp. 60 en 180 geklopt. De doelpuntenhonger van onze jongens kent schijnbaar geen grenzen. Wat is het toch verbazend jammer, dat de verrichtingen in het begin van het seizoen minder goed waren, jullie hadden een pracht kans op het Kampioenschap gehad. Wij zullen echter afwachten, je kan nooit weten hoe een balletje kan rollen. Het zou schitterend zijn. Good luck, boys. YRREF. Nooit zullen wij weer „een Wonderteam" creëeren, Indien de spelers, de training negeeren, Niemand ontbreke, dus in „de Ajax-voetbalschool", Geregeld trainen, is en blijft het parool! (BROWN) 245

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 21