Donderdag a. als Dinsdag; b. als Dinsdag; c. 2 Steigerungen over 200 meter; d. 2 a 3 banen stijlloopen op halve snelheid; e. een baan van 400 meter met tusschensprintjes; f. als Dinsdag. Tenslotte geven wij nog eenige sprintoefeningen, welke trouwens voor eiken voetballer van belang zijn: 1. 20 meter half tempo, 20 meter vol tempo, daarna uitdribbelen tot ademhaling weer nomaal is; vervolgens opnieuw 20 meter half tempo, 20 meter vol tempo, uitdribbelen, wandelen. 2. een baan variatie-oefeningen, b.v. tusschensprintjes op fluitsignaal en knieheffen in snel tempo. 3. 400 meter wisselpas: links en rechts aanzetten (reageeren). 4. 100 meter op halve snelheid, vervolgens 100 meter dribbelen, daarna 100 meter op Steigerung; totaal loopt men dus 300 meter achter elkaar. w. v. BEVEREN. e. f. Dinsdag a. 1200 meter inloopen (3 banen van 400 meter); b. gymnastiek (gedurende 5 a 10 minuten); c. 3 Steigerungen over 100 meter; d. startjes uit de holes; 6 a 10 van 30 meter (halve snelheid) en 2 van 60 me ter (volle snelheid); 150 meter lange pas, daarna overgaan in sprintpas over 50 meter; 2 banen losloopen (denk om afwikkelen van de voet). Osendarp vlak voor de finish (Let op het goede doortrekken van het achterste been). (Cliché: Revue der Sporten) Om te doen uitkomen dat de training systematisch moet worden opgebouwd op basis van een weldoordachte oefen stof en een sprinter zich niet alleen bezighoudt met „een zoo snel mogelijk rennen naar de eindstreep", zooals helaas nog door vele out siders wordt verondersteld, geven wij hieronder een trai ningsschema voor den sprin ter, waarbij wij van de ver onderstelling uitgaan, dat hij tweemaal per week traint, b.v. op Dinsdag en Donder dag. Ook dit is slechts een voorbeeld, daar vele varia ties mogelijk zijn. Een en an der is afhankelijk van weer en temperatuur, daar ook in de zomermaanden nog kou de, regenachtige dagen voor komen. Een goed athleet laat zich echter nimmer door een regenbuitje afschrikken! 240

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 16