Some senses and some nonsenses. Vloe meer moorden in een film, hoe meer ,,waar" voor zijn geld. Als jongeling was dit vroeger zoo een beetje ons film technisch standpunt, en hoeveel menschen deelden dit inzicht nietMet voetbalwedstrijden was dit dikwijls hetzelfde, hoe meer doelpunten, hoe voordeeliger de entree-geld belegging. Zoo bekeken hebben we tegen Xerxes dus niets te mopperen gehad, om met de kegelbroeders te spreken, het was weer eens ,,alle negen". Voor de aardigheid hadden we graag no. to ook op het scoringbord gehad, doch dit mocht niet door gaan, hoewel dit doelpunt wel even gezeten heeft. Atje Wey was echter iets te ver af, om ,,de dubbele" op zijn fluit vast te leggen, zoodat we hier ,,bokkie" van bleven. Enfin aan een boom zoo vol geladen. Vlet elftal begint er zoo langzamerhand weer aardig in te komen, en onze jongens zijn in het Westen zoo ongeveer top scorers. Voch moet mij van het hart (op gevaar af mij onsterfelijk belachelijk te maken), dat het minst sterke gedeelte van ons eerste nog steeds in de voorhoede zit. Door omstandigheden buiten mijn wil, dagenlang zeer vroeg thuis gekomen, en niet meer uit geweest. Vloewei dit voor een vrijgezel positief nadeelen heeft, mag ik toch eenige formidabele voordeelen niet onderschatten. Allereerst ben ik in staat zoowel in het binnen- als buitenland iedereen uit te dagen, in spelletjes, als één en twintig, hartejagen (met en' zonder kaarten), jokeren, miese-maus, enz. V.z.t. ben ik gaarne genegen lezingen te houden over dit onderwerp voor onze Clubavond Commissie, event, met lichtbeelden, dit met uitzondering van Vlarte jagen. Verder kom ik geweldig in training, door het noodgedwongen vroeg naar bed gaan, en het drinken van slappe thee (geen bijgedachten s.v.p.) afgewisseld met water- chocolade. Voeg hier nog aan toe een enorme besparing op loopende vrijgezellen- onkosten en IA zult begrijpen, dat ik het best voor elkaar heb gehad. Volgende week worden de rookertjes duurder, en als nu het biertje ook nog maar op den broodbon komt, dan zitten alle Ajacieden over een paar maanden in het eerste. Vandaag voor het eerst weer wat langer op straat mogen blijven, waarvan jammer genoeg gebruik gemaakt, de wil was goed, maarEnfin heb thans een beetje hoofdpijn, hetgeen door haringschaarschte niet te verhelpen. Zal maar opdracht geven het „ei van de week" te laten bakken, misschien helpt het. Met belangstelling gelezen, wat Brown c.s. over Piet van Reenen geschreven hebben, en ga ik hiermede volkomen accoord. Als oud vriend mag ik Piet toch wet eventjes vertellen, dat ik het niet eens ben met zijn niets zeggende verdwijning. Verdikkeme Piet daarvoor heb je te lang in ons midden gezeten, daarvoor heb je te veel roemrijke feiten op het grc^ne grastapijt verricht. Aan publiek en mede leden ben je toch minstens verplicht je wipneus nog eens te toonen. Jk begrijp, dat je het druk hebt met vrouw en kind, dat is je plicht als huisvader, maar onver antwoordelijk is het, dat je dochter later moet hooren, dat Piet van Reenen haar Vader is, terwijl ze hem nog nooit in zijn voetbalbroekje gezien heeft. Piet laat in ieder geval eens iets van je hooren, vroeger schreef je nog wel eens in het Clubblad ook, hoe staat het daar eigenlijk mee? Xom op kerel, je was te veel Ajacied om zoo maar te verdwijnen. Met genoegen de propaganda voor de zomersporten in ons Clubblad gelezen, hopelijk heeft APil van Beveren met zijn artikelen het zoo zeer gewenschte succes. Arie Xnijn uitgaande van het standpunt, men moet het ijzer smeden als het heet is, begint zich ook danig te roeren. Qoed zoo Old Mr. rabbit, hopelijk krijg je de leiding over een stel Ajacieden zoo snel als hazen. Cricket en honkbal komt natuurlijk ook weer best in orde, zoodat ik wel kan besluiten met onze zomersporters veel geluk, en veel mooi weer toe te wenschen. Jot besluit van deze geschiedenis wil ik nog even tot een categorie Aiaxsporters spreken, waarvan ik sedert tijden niets meer vernomen heb. Jk doel bier op de hengelaars, hoe gaat het eigenlijk met de VIM. leugenaars? Met de huidige levens middelen distributie moet die visscherij toch reuze loonend zijn, wat zou een baars 200

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 8