Jeugdvoetbal- flitsen. Juniores I.... Nog slechts één overwining en ons eerste juniores elftal is ongeslagen kampioen, schreven wij in onzen vorigen jeugdvoetbalflits, doch de mensch wikt en Koning Voetbal beschikt. Om maar met de deur in huis te vallen; de Zeeburgia-juniores zetten ons elftal den voet dyrars, met gevolg, een stranding in het gezicht van de haven. Weliswaar was ons team, door het niet medespelen van drie griep-patienten danig ver zwakt, doch het nu samengestelde elftal speelde zoo slecht, dat het toch heusch niet sterke Zeeburgia met de overwinning ging strijken. Met 21 bleven de Zeeburgianen in de meerderheid en pikten alzoo- doende een leelijk klontje uit onze kampioenspap. Het predicaat „onge slagen" is verleden tijd jongens, daar valt niets meer aan te veranderen, maar laat het kampioenschap in de Meer blijven. Tegen Blauw-Wit, Zondag j.l., is het ook een dubbeltje op zijn kant geweest en het heeft een haar gescheeld, of wij hadden een punt aan de Zebra's moeten afstaan. Dank zij een prachtig schot van Focke trokken wij aan het langste eind en bleef onze kans op de plak behouden. Er resteert nu nog één wedstrijd, n.l. D.W.V. uit en die moet gewonnen worden. Jongens wij rekenen op een overwinning.... Juniores 2 gingen op bezoek bij S.L.T.O. I en deelden met deze ver- eeniging de punten. Het einde kwam, zooals men begonnen was, hetgeen een compliment voor onze verdediging beteekent. Juniores 3 wonnen met 65 van Madjoe en van Rapiditas 2 met 81. De Heer van Os schrijft over deze wedstrijden als volgt: In de eerste helft werd door onze jongens goed voetbal ten beste ge geven, waarbij de backs Knapen en Couton, de halves Heinrich en Joosten en de forwards Timp, Lambrechts en Griebeling op den voorgrond traden. Ook Oomes, die als invaller in de voorhoede speelde, deed ver schillende goede dingen; o.a. hij scoorde de eerste goal. In deze periode maakte Timp nog 3 en Lambrechts 2 goals, waartegen Madjoe slechts één doelpunt, en dat nog wel uit een niet verdiende penalty, kon stellen. Rust alzoo 61 in ons credit. Wat de Ajax-jongens na half-time heeft bezield weet ik niet, maar zij brachten er niets meer van terecht, zoodat de tegenpartij de score tot 65 kon reduceeren. Het terrein was inmiddels één modderpoel ge worden, doch dat trof beide partijen en kan dus niet als verontschuldiging dienen. Ik voor mij denk, dat het hen aan uithoudingsvermogen heeft gehaperd. Met genoegen zie ik terug op de verrichtingen van ons 3e Juniores elftal, dat er vandaag in geslaagd is het 2e Junioresteam van Rapiditas met 81 te kloppen. Het is lang geleden dat ik dit elftal met zooveel animo aan het werk heb gezien en de uitslag, verkregen door pittig spel, goede combinatie en ferme schoten, is dan ook geenszins geflatteerd. Het verkregen resultaat is in hoofdzaak te danken aan de vlot spelende voor hoede, bestaande uit Fischer, Grou, Keyzer, Lambrechts en Griebeling, met daarachter de halflinie Oomes, Heinrich en Koenders, die onvermoeid 223

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 31