Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e Ajax 5. Dit elftal is „still going strong" en als ik mij niet vergis, kan dit elftal wederom een kampioenschap toevoegen aan de vele, die het reeds in den loop der jaren heeft behaald. Ondergeteekende kan zich nog goed herinneren, dat hij ook deel uit maakte van een kampioensploeg van het vijfde. O.a. speelden in dit elftal Dick v. Gelderen (nu in Indië), Jutte, e.a., dat was een mooien tijd. En nu loopen je jongens al achter het bruine vod; de tijd gaat snel. Onze concurrenten W.M.C. 2 en D.W.S. 5 waren zoo vriendelijk om resp. een wedstrijd te verliezen en gelijk te spelen, een geste welke zeer op prijs werd gesteld, maar ons desniettemin op onze hoede doet blijven d.w.z. alle wedstrijden worden met dezelfde energie gespeeld als voorheen. Dit mocht Germaan 3 aan den lijve ondervinden, met niet minder dan een 122 nederlaag werden de Heeren naar huis gezonden. Ondanks deze nederlaag komt Germaan een eeresaluut toe voor het kranig vol houden. Bovendien was de verstandhouding in het veld uitstekend, zoodat het een prettige wedstrijd was, welke door den Heer Sjouwerman be hoorlijk werd geleid. Ajax 6. Helaas kan ik van dit elftal niet veel goeds vermelden. Ik zou haast zeggen „there is something rotten" in dit elftal. De geest lijkt mij niet te best en dit is voor een elftal, dat op het punt staat, of liever gezegd stond, om kampioen te worden, funest. Twee achtereenvolgende nederlagen, het is om je de haren uit je hoofd te trekken. Vooral als je,zooals tegen R.C.A. 2 met 20 hebt voorgestaan. Na de rust was de spirit er geheel uit en kon R.C.A. 2 haar achterstand zoowaar in een overwinning met 32 omzetten. Tegen O.V.V.O. 4 van het zelfde laken een pak, kansen genoeg, maar te nonchalant en niet nauwkeurig genoeg om deze te benutten. En dan onder deze omstandigheden nog pingelen, dan moet je net bij die kwieke O.V.V.O.-ers komen. Die wisten hun spelletje wel te spelen, de tegen standers werden geen moment met rust gelaten en het resultaat was dan ook een volkomen verdiende overwining met 41. Jongens, dat gaat zoo niet, de laatste wedstrijden moeten nogeens extra aangepakt worden. Laten wij elkaar beloven, dat de laatste kans met ijzeren wil en als rasechte-Ajacieden wordt verdedigd en dan zal het ongetwijfeld davre langs de velden.... Ajax 7. De eindspurt is ingezet, de Schalmpianen laten hun tanden zien en wee de tegenstanders. Theo Brokmann zou zeggen „Arsenal heeft weer ge wonnen". Jongens, weest trotsch op dezen bijnaam, want wie de verrich tingen van Arsenal in den loop der jaren heeft gevolgd, kan niet anders zeggen, dan dit elftal voetbal speelt, zooals het gespeeld moet worden; en dan vind ik de vergelijking met ons zevende nog zoo slecht niet. Wel een beetje arrogant vindt u niet. A.S.R. II werd het slachtoffer van den doelpuntenhonger van onze jongens, met niet minder dan 125 bleven zij in de meerderheid. Het ge- heele elftal heeft gewerkt, ik zou haast zeggen geploeterd om dit resultaat te verkrijgen en het deed mij genoegen te zien, dat de oude geest weer in dit elftal schijnt gevaren. Ook Spartaan 6 werd door onze jongens met niet minder dan 121 geklopt. Het was dik in orde, jongens. YRREF. 222

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 30