u. officieele IJmededeeungen Een Iraditioneele ontmoeting Enkele jaren geleden schreef een overzichtschrijver van het „Ajax- Nieuws": „Een wedstrijd AjaxBlauw-Wit, is de champagne bij een gala diner". Al hebben wij nu geen AjaxBlauw-Wit-wedstrijden uit lang ver vlogen tijden, (gala-diners met champagne hebben we immers ook niet) met mannen als Gupffert, Broekman, de Natris, v. d. Kluft, Schindeler, van Diermen e.a., toch is de gezellige sportieve sfeer bij deze wedstrijden gebleven. Bij eiken wedstrijd tusschen de Rood- en Blauw-witten gingen de 22 spelers het veld in, om de overwinning uit het vuur te slepen en zoo zal het heden nog zoo zijn. Juist doordat deze wedstrijden steeds in de beste verstandhouding worden gespeeld, blijven zij voor de rasechte- Amsterdammers, het neusje van den zalm. Van 1917 tot 1937 was Ajax in de reeks wedstrijden, die tusschen beide rivalen werden gespeeld steeds toonaangevend. Immers van de 18 wedstrijden won Ajax 11 maal, speelde 5 maal gelijk, terwijl de Zebra's slechts 2 maal het zoet der over winning mochten smaken. De laatste jaren is dit anders geworden en noteerden wij een 31 en 20 nederlaag voor de Rood-Witten, terwijl de laatste wedstrijd, in het Stadion gespeeld, een bril opleverde. Al stond deze wedstrijd niet direct op hoog peil, de spanning vergoedde veel en de aanhang van beide clubs verliet toch voldaan het stadion; hij had immers een spannenden, sportleven wedstrijd aanschouwd. Al hoop ik als Voorzitter van de Rood-Witten, dat het eindresultaat van dezen wed strijd weer eens in ons voordeel zal zijn, toch valt er van den uitslag niets te zeggen, het is een open strijd van twee gelijkwaardige ploegen. Dat het wederom een faire, sportieve strijd moge zijn en dat de sterkste moge winnen. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter Ajax. ATHLETIEK. Wil van Beveren stelt zich voor, om ongeveer hall April a.s. de toekomstige Ajax-athleten aan den start te roepen. Om een overzicht te krijgen van het aantal deelnemers, worden zij, die van plan zijn, om in Ajax-verband athletiek te beoefenen beleefd verzocht, zich zoo spoedig mogelijk bij den Heer J. Elzenga op te geven. 194

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 2