U.V.V.II- AjaxIV 0-0 binnen zich als de bekende kat in het vreemde pakhuis gevoelde, kon onze voorhoede, anders het beste deel van ons elftal, niet op volle toeren komen. Met het Gooi in den aanval kwam de rust. Tijdens het teaën waren wij het er over eens, dat wij den wedstrijd wel konden winnen, maar alleen met inzet van alle krachten. Na de rust was het weer 't Gooi dat het eerst in den aanval was. Langzaam maar zeker wisten wij echter het spel te verplaatsen, wat voor een belangrijk deel op rekening van Jan Hoks kwam die vandaag voor en achter te gelijk was. Zijn harde werken kwam tot belooning toen hij goed afgaf aan Wijga, die met Ben Hein er vandoor ging en voordöt de Gooi-backs er aan te pas kwamen had Ben's harde schot doel getroffen. Vanaf dit moment ging het er nu hard van langs. Luide aangemoedigd door het publiek wilden eenige Gooispelers den wedstrijd forceeren, maar de scheidsrechter had er goed het oog in en hield de touwtjes strak. In de laatste phase van den wedstrijd sprak de vermoeidheid 'n hartig woordje mee, en dat wij hiervan geen last hadden, stemde tot voldoening; de Gooi voorhoede bleek totaal uitgespeeld. In deze periode waren wij het die de lakens uitdeelden maar in den stand kwam geen verandering meer en hebben wij aldus onzen zegetocht voortgezet. Dank zij de getroffen maatregelen gingen wij op reis met een uitgelezen Ajax-gezelschap. Bestuur en Elftallencommissie waren uitstekend ver tegenwoordigd, zelfs zoo, dat ik durf te zeggen, waarschijnlijk eenig in de Ajax 4 annalen. Dat de spelers het op prijs stelden is wel gebleken daar wij een be hoorlijk partijtje voetbal hebben weggegeven zoodat geen der bestuurs leden spijt gehad zal hebben van zijn vroege opstaan. Ik zal U van den wedstrijd zelf niet veel vertellen, daar ik bang ben vervelend te worden met iederen keer weer te schrijven, hoe goed wij hebben gespeeld. Er waren echter twee feiten, die de gemoederen danig hebben bezig gehouden en wel de toss en een penalty. Zooals U zult weten stond er dezen Zondag een lichte storm. Wat moet nu een captain kiezen, als hij de toss wint??? Laat ik voorop stellen, dat ik persoonlijk er een voorstander van ben den wind eerst tegen te nemen. Daar het voor ons een zeer belangrijken wedstrijd was, zooiets van „to be or not to be", hebben wij dit punt voor den wedstrijd besproken en ongeveer allen waren mijn meening toegedaan. Nu wil ik mijn meening kracht bijzetten door te verklaren, dat voor de rust (met den wind mee) U.V.V. alleen speelde, maar na de rust waren wij het en hebben, deels door pech en slecht schieten, den wedstrijd niet gewonnen. En nu het groote moment. Ongeveer 4 minuten voor tijd kon één der U.V.V.-spelers op geen andere wijze een doelpunt voorkomen, dan door den bal met de hand uit het doel te slaan. Penalty!! Wie moet hem nemen?? Omdat ik de strafschop zelf niet nam, werd mijn aanvoerder schap als slecht captaincy betiteld. Dat het goed is wil ik niet graag beweren, maar daardoor niet slecht wil en kan ik verdedigen. Om een penalty te nemen moet je voor 100% zeker van je zaak zijn en dat was ik niet, terwijl de speler, die de penalty nam, de beste speler van dat moment was, goed en hard trapte, en bovendien woordelijk zeide „ik schiet 'm er in." De bal ging naast en daarmede de mooiste kans, om gelijk met U.V.V. aan kop te komen, verloren. Maar de weg naar het kampioenschap gaat niet over rozen en alles kan nog gebeuren. Uit dit epistel en het stukje, dat Wim Volkers beloofd heeft te zullen schrijven, red). „Hoe moet ik een penalty nemen" valt mogelijk voor alle spelers een conclusie te trekken die onze elftallen in de toekomst voordeel kan brengen. Als het ons het kampioenschap kost Teun!! Then You are not happy. HANNOVER PETER. Xt I

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 29