.WEDStrud VERfLAGEN. Kennemers II - Ajax III 1-7 Gooi II - Ajax IV 0-1 Nadat vóór den aanvang van den wedstrijd in de kleedkamer eerst een geanimeerd gesprek gevoerd was over de nadeelen van de veiligheids speld, betraden precies om 2 uur beide elftallen het veld. Hoewel het terrein oogenschijnlijk goed bespeelbaar was, bleek reeds na de eerste wederzijdsche verkenningen, dat overal groote plassen onder het gras verborgen waren. Desondanks zette Ajax oogenblikkelijk een hoog tempo in en kon C. ter Horst reeds na 2 min. met een schitterend schot Ajax de leiding geven. Ajax was nu sterk in de meerderheid. Jo Korndorffer ver deelde het spel uitstekend, waarbij hij het maken van doelpunten niet vergat, want na een kwartier spelen had hij met 3 doelpunten den stand op 04 gebracht. Hierbij verdient het laatste doelpunt bijzondere ver melding. Om de andere spelers niet te kort te doen, kan vermeld worden, dat er vooral in het eerste half uur door het geheele elftal schitterend werd gespeeld, vooral het samenspel, afwisselend in de lengte en de breedte, viel op. Hoewel Jansen over den te zwaren bal klaagde, was hiervan niets te bemerken. Hij trapte tenminste tot in het vijandelijk doel gebied. Na half-time verscheen keeper Keyzer in een groene trui, waarin zijn slanke figuur prachtig uitkwam; hij kon echter niet verhinderen, dat „Kennemers" desondanks onmiddellijk een tegenpunt maakte, 14. Het werd nu, niettegenstaande de voorsprong nog even gevaarlijk. De Kenne mers waren sterk in den aanval en de Ajax-verdediging mocht van geluk spreken, dat zij van meerdere doelpunten verschoond bleef. Kort na elkaar ontsnapte het Ajax-doel 2 maal aan een doorboring; de eerste maal vloog de bal vlak voor de goal langs, de tweede maal keerde de paal het keiharde-, onhoudbare schot van den Kennemers-spil. Bij den volgenden aanval van onze voorhoede was het echter meteen weer raak en scoorde J. Korndorffer, 15. „Kennemers" verslapte nu en in het resteerende kwar tier maakten wij nog 2 doelpunten waardoor de eindstand 17 werd. De gelukkige makers hiervan waren Saksioni en C. ter Horst. Rest mij nog te vermelden, dat de achterhoede op een goeden wedstrijd kan terugzien, evenals de middenlinie, waarin G. Beumer onvermoeibaar opereerde. Het binnentrio was heel goed. Saksioni speelde voor 't eerst in dit elftal en moet nog wat wennen. Kraamwinkel speelde als rechtsbuiten een zwakke partij. Zoo is deze wedstrijd weer gewonnen en heeft ons een stap nader tot het kampioenschap gebracht. In dezen vorm moet de volgende wedstrijd tegen Blauw-Wit III gewonnen kunnen worden. PIERRE. Terwijl in Amsterdam tal van velden werden afgekeurd, speelden wij dezen wedstrijd op een uitstekend bespeelbaar veld. Al dadelijk bleek dat de Gooiers belust waren op revanche voor de op ons veld geleden nederlaag. Enthousiast spelend maakten zij het onze achterhoede danig lastig maar hoe de ex-Ajaxied Groenewoud ook zijn best deed, onze backs waren onpasseerbaar en mocht er zich een kans voordoen, dan stond er een van Antwerpen te keepen met een bravour, die weldadig aandeed. Zij, die den wedstrijd zagen, zullen niet spoedig den vliegenden kopbal vergeten, dien hij wist te keeren. Doordat Jack Kikkert als links- 220

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 28