A J A X- NIEUWS Ajax - Blauw-Wii No. 9 Zaterdag 22 Maart 1941 24 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van J. DE BOER Jr.. F. H. W. DE BRUYN en J. L. MELCHERS Redactie-adresF. H. W. DE BRUYN. Molenkade 9. Duivendrecht MedewerkerJ. HOVEN Afd. Advertentiën: B. WESSEL. Mauvestr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 776978, Postreken. 113258 En wéér gaan we een van de hoogtepunten van ons voetbal-seizoen beleven, den strijd tusschen de oude rivalen Ajax en Blauw-Wit. Laten we eerlijk zijn: wat zegt ons een wedstrijd tegen R.F.C. of C.V.V. of K.F.C. of.enfin zoek zelf maar uit! Maar wat zegt ons een wedstrijd tusschen Ajax en Blauw-Wit? Oneindig veel meer, dan de wedstrijden tegen de nieuwelingen in de eerste klasse. En dat heusch niet alleen, omdat het stadgenooten zijn, die een lange reeks van jaren om de suprematie kampten, maar bovenal uit historische overwegingen. AjaxBlauw-Wit is voor voetballend en voetballievend Amsterdam een begrip geworden, een waardevol gebeuren, dat voortleeft in de eervolle historie van twee groote clubs en dat jong en oud oprecht belang inboezemt. Oók in dit stadium! Zeker, er zijn belangrijker wedstrijden tusschen beide oude tegenstanders gespeeld, wedstrijden waarbij zelfs de eerste klasse titel en later waarbij het kampioenschap van Nederland op het spel stond. Thans geldt het een treffen van twee „middelmooters", die in het aller gunstigste geval nog op de tweede plaats kunnen eindigen. Natuurlijk is dat niet van belang ontbloot, doch het gaat hier voor de club, voor de aanhangers en voor sportief Amsterdam in de tweede plaats om de knikkers, doch vrijwel uitsluitend om de eer van het spel. Beide elftallen mogen tegen anderen eens slecht uitpakken, tegen elkaar zullen zij onafhankelijk van den inzet van den strijd alles geven om een goed figuur te slaan. Dat is het gevolg van de gezonde rivaliteit tusschen beide clubs en de juiste begrippen van sportiviteit. Dat is vrijwel altijd zoo geweest en Ajax mogen er prat op gaan en het als een getuigenis van kracht beschouwen: dat is gelukkig nog steeds zoo. De verhouding tusschen Ajax en Blauw-Wit was in den regel uitstekend, de wrijvingen die er in vroeger jaren wel tusschen de bestuurderen waren vonden geen weerklank in het spel. Doch de Ajacieden winnen van geen club zoo graag als van Blauw-Wit en de Zebra's verliezen van niemand zoo ongaarne als van Ajax. Wie zal er nu winnen? Ik vind het voor rood-wit en voor blauw-wit even belangrijk, doch belangrijker vind ik het dat we weer een wedstrijd van klasse tegemoet gaan, dat beide ploegen in staat zijn te zorgen voor een demonstratie van het beste voetbal waartoe zij onder de huidige moeilijke omstandigheden in staat zijn. Ik vertrouw op een faire boeiende partij voetbal, die waardig past in de lange rij van interessante kampen, tus schen beide waardige representanten van ons hoofdstedelijk voetbal. J. HOVEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 1