m OUDE DOOS Goede voornemens. Ik zal dan maar niet wachten met in mijn Underwood te klimmen totdat de vrede uitgebroken is. Vat ik eigenlijk van plan was, want ik kan het niet helpen, maar ik vind de heele voetballerij vandaag 'n tikje aardappelen zonder zout. Vanneer ik in den trein gezeten langs de goede, oude TAeer" sukkel, en dat trotsche stadion van Ajax zie vagelijk in den mieserigen mist zichtbaar dan bekruipt me een gevoel, dat tusschen melancholie en verdriet ligt. Zó erg is het! TAet een glimp van oplaaiend optimisme, zie ik weliswaar dat grijze beeld omgetooverd in een zonne badend, vol (let toch op dat ,,vol"!) Ajaxhuis, hoor ik het gedreun van juichkreten, die daar ginds langs ae velden plachten te daveren, maar ze is o zoo kort, die illusiev Stommelend-hakkend puft de trein verder en ik blijf peinzen over die voorbije glorie, over onze schoone dagen van weleer, toen we de oorlogsknots alléén maar uit boeken en historie kenden, toen we onze voetbalsport hadden in de volle kracht van leensvreugde en ontspanning De mist is nog niet opgetrokken, maar we blijven gelooven aan het historische woord, dat behind the clouds, the sun is already shining". Je klampt je daaraan vast en je teert er op. Allemaal doen we dat. £n vandaag? Vandaag, doen we maar alsof. Ve teren op de ,,oude doos", toen we zon in ons hart hadden en zon op onze velaen, toen we dien Ajax-tijd hebben beleefd, waarin het rood-wit zóveel betee- kende voor ons en voor zóveel Amsterdammers iets onontbeerlijks was geworden. Poen Ajax een stuk van TAokum was, een stuk volksleven in de volle beteékenis van het woord. Die oude doos! Vat daarin al steekt! CWw gaat ÜAr. Brown in Ho. 8, 24e jaargang van het Clubbladvieren twintigste jaargang! Dtos mio! Even voor den spiegel gaan staan. Jim! Eerste grijze haren! Wacht eens even, eens gauw wat kamer gymnastiek gaan doen! Diepe kniebuigingen. O.X.! Vijf minuten diepe ademhaling.' 'n Spelletje krijgertje met mijn dochter, die me al begint lastig te vallen over jaar tallen en wanneer de Jioeksche- en Xabeljauwsche twisten aanvingen!!! Weet gij het, clubbroeder? Zie, je, daar heb je het: de oude doos! Verleden week bezocht ik in Qroningen een zakenvriend van me. Hangt me daar in zijn werkkamer een voetbalkiek.' Wie zie ik daar: Jan de Boer als keeper van het Hederlandsche elftal. Ook een Be Quicker behoorde tot dien keurtroep destijds. We begonnen over de zie oude doos. Boem! De trein staat weer eens stil.' We hebben al geleerd, met groote achting in de spoorweggeschiedenis terug te grijpen, naar gekke locomotiefjes met pijpen als fabrieksschoorsteenen nog zoo'n gekke tijd niet! Hiks om te lachen de oude doos.' Die oude doos van JAr. Brown is hoop ik, geen doos van "Pandora. Jelui kent toch de geschiedenis van de doos van Panaora,- ze was volgens de Qrieksche fabelleer een mooi jong meisje, dat van Jupiter een doos kreeg met al de mensche- lijke rampen i zij opende die doos uit nieuwsgierigheid en terstond verspreidden zich alle rampen over de aarde Alléén de hoop bleef achter JAaar ÜAr. Brown's oude doos wil een doos zijn van veel goeds, in plaats van veel kwaads en omdat ik zoo oneindig veel moois en goeds meegemaakt heb in Ajax, ben ik nu tóch maar in mijn schrijfmachine gestegen 203

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 11