zal weten op welk nummer hij zich moet toeleggen en wat hij uiteindelijk kan presteeren. Is het athietiek een dure sport? Integendeel. Athietiek kost een minimum aan materiaal en geeft een maximum aan voldoening. Het benoodigde materiaal bestaat uit: shirt, broekje, sokjes, gymnastiekschoenen, spikes (deze laatste behoeft een begin neling niet dadelijk aan te schaffen) en een trainingspak. Een trainingscostuum is absoluut onmisbaar en van groot belang, al zal het aanschaffen momenteel wel w 1 moeilijkheden veroorzaken. Het is een bekend feit, dat de spieren, willen zij haar functie naar behooren verrichten, warmte noodig hebben. Een spier, welke kou lijdt, kan geen goede prestatie verrichten. Daarom is het noodig de spieren tijdens de training „goed in te pakken", vooral natuurlijk in den winter. In de praktijk zien wij, dat vele trainingspakken te* kort en te dun zijn. Het beste is wel een wollen trui en een lange trainingsbroek aan te schaffen, waarbij de enkels en hielen vol doende bedekt kunnen worden. Dit is van grooter belang dan algemeen gedacht wordt. Enkels en hielen, waarvan uiter aard veel gevergd wordt, dienen altijd goed afgedekt te zijn, aangezien op deze plaatsen zeer gevoelige pezen zitten. Vroeg of laat doen zich de gevolgen van slechte of onvoldoende bedekking gelden en ontstaan in vele gevallen spier-ontste- kingen of, zooals de athleten populair zeggen „een kou op de spieren". In verband met het bovenstaande zal een athleet, alvorens hij met de training begint of aan een wedstrijd deelneemt, goed moeten inloopen om warm te wor den, m.a.w. zoodra hij op het athletiek- veld is verschenen, moet hij beginnen met de „warming-up", welke gewoonlijk be staat uit twee a drie banen rustig in loopen en lichte gymnastiekoefeningen om de spieren los te maken en eenige variatie-oefeningen: aanzetten, knieheffen en sprinten op de plaats. Ook dit is maar een voorbeeld en is afhankelijk van het temperament van den athleet Het staat onomstootelijk vast, dat de warmte van grooten invloed is op de verrichtingen van den athleet. De beste prestaties worden meestal geleverd op warme, vrijwel windstille dagen. Athietiek is wel een mooie sport, maar je moet je zooveel ontzeggen. Ziehier een uitspraak, welke zeer dikwijls door leeken wordt gebezigd, maar meestal te overdreven wordt voorgesteld. Dit is feitelijk een onder werp op zichzelf, waaraan wij binnenkort een artikel zullen wijden. Waar het echter op aankomt is een regelmatige levenswijze. Wilt U iets be reiken in de athietiek? Gebruik dan geen alcohol en rook niet. W. v. BEVEREN. JESSE OWENS, de drievoudige Olympische kampioen, gekleed in een goed sluitend trainings costuum. Hi) heeft zoo juist de witte banden aan den onderkant van de pantalon, welke dienen om de enkels af te sluiten, losgemaakt. (Ovomaltine Werk-Phoio) 177

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 9