Resiaurani DIKKER THIJS Athletiek voor den voetballer AMSTERDAM Diner-dansani v.a. f 1.75 - Lunch f 1.25 ZEEUWSCHE HOEK AMERICAN BAR V/intertraining voor springers. Hoewel de springers, (hoog, ver, hinkstap- sprong en polsstokhoog) bij hun oefeningen nog meer concentratie noodig hebben dan de loopers, zijn voor deze athleten de trainingsmogelijkheden in den winter het geringst. In de wintermaanden is het voor een springer vrijwel onmogelijk de volle aandacht aan zijn nummer te besteden, daar hij niet zoo in beweging kan blijven als een looper. Ook zal een harden bodem b.v. den springer beletten zijn oefeningen uit te voeren. Desondanks is voor deze categorie de mogelijkheid aanwezig om naast de indoortraining met nuttig effect buiten te trainen, wanneer zij een loop training kiezen, welke zich aanpast bij die der sprinters. Bij de indoor training kunnen zij echter opbouwende en voorbereidende technische training verrichten door gebruik te maken van het springmateriaal. Vragen en antwoorden. Hoewel athletiek ook gedegen kennis is, kunnen de technische vaardigheden nu eenmaal niet schriftelijk onder wezen of uit een boek geleerd worden. Ontegenzeggelijk kunnen ge vorderde athleten hiermede hun voordeel doen; voor hen echter, die nog nimmer athletiek hebben bedreven, is de beste leerschool de praktijk, dus op het athletiek-veld. Daarom zullen wij voorloopig niet in technische bijzonderheden treden, maar ons bepalen tot het verstrekken van alge- meene adviezen en het geven van antwoorden op veel voorkomende vragen, waartoe wij thans zullen overgaan. Wat is de juiste stijl en de aangewezen training voor een of ander loopnummer? Het is niet mogelijk hierop een definitief antwoord te geven, hetgeen wij in het onderstaande zullen toelichten. Onder stijl verstaat men het persoonlijke van ieders loop. Zulk een stijl kan goed of slecht zijn, al naar de looper de techniek van het loopen beheerscht. Het streven naar gelijk vormigheid in stijl is practisch onmogelijk, daar geen twee menschen lichamelijk gelijk zijn. In het algemeen zal de athleet zich meer moeten toeleggen op het corrigeeren van bewegingen, die remmend werken, dan op gelijkvormigheid. Het behoeft geen betoog, dat een athleet met een goeden stijl algemeen in het voordeel is. Bij de wintertraining hebben wij gezien, dat zoowel de craks als de nieuwelingen van elke categorie gezamenlijk trainen met het doel hun conditie te verbeteren. Bij de wedstrijdtraining, welke in Maart begint, wordt dit geheel anders. Elk athleet gaat zich op zijn nummer specialiseeren en volgt daarbij een training, welke geheel is ingesteld op die wedstrijden, waaraan hij denkt deel te nemen. Door hun basis en ervaring zullen de craks intensiever trainen dan de nieuwelingen. Wanneer wij hierbij in aanmerking nemen, dat athleet A „meer kan hebben" dan athleet B, omdat hij physiek sterker is of meer aanleg heeft, zult U begrijpen, dat een bepaald trainingsschema voor een of ander nummer niet is aan te geven. Athletiek is een indivi- dueele aangelegenheid, waarbij de trainer den betreffenden athleet als het ware moet volgen, hem moet leeren kennen, waardoor hij geleidelijk lederen avond 5 uur het bekende Wiener Schrammel-kwarlet o.l.v. Willy Radinger 176

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 8