Some senses and some nonsenses. Waarom schrijf je toch eigenlijk zoo een verschrikkelijk gekken titel boven je artikeltjes, en waarom onderteeken je toch steeds met James?,", vroeg het lieve Ajax-supportstertje, mij laatst op het achterbalcon van lijn twee. Wat zal ik je daar over vertellen, lieve blonde, wat het bovenstaande betreft, moet ik je zeggen, ik weet het zelf niet, ik heb het eens in een bioscoop gelezen, en toen kwam ae film er achteraan, en die was reuze aardig. 7oen heb ik het maar zoo overgenomen, mei als resultaat, dat ik het nog steeds leuk vind. Jammer ge noeg zal hetgeen er achteraan komt, wel niet zoo geslaagd zijn. £n dan, dat James, lieve kind. Heeft niet een of ander buitenlander eens in een buitenlandsche taal gezegd, „wat zit er nu eigenlijk in een naam." £n had hij daar eigenlijk niet volkomen gelijk in, want wat is James-, precies hetzelfde als bijv. Jan sen, of Pietersen, maar dat vind ik zoo gewoon, en daarom, maar enfin mis schien verander ik ook nog weieens. Bovendien heet ik Jan en wat er achteraan komt is ook uit mijn naam geplukt, en was er niet irgendwo eens een klein voet ballertje, met gouden beenen, een mannetje die er erg veel van kon en over legen darische trucs beschikte, en dat doe ik per slot van rekening toch ook, al is het dan maar bij het zwikken. £n wat betreft die gouden beenen, ben ik soms geen eigenaar van een paar prachtige met goud opgevulde kiezen. Hopelijk begrijp je me nu beter, allerliefste jongedame, en mocht ik verder nog iets voor je kunnen doen (je kunt niet weten met die verduistering), dan ben ik gewoon telefonisch te bereiken. £indelijk weer eens een voetbalwedstrijd gezien, en weet ik nu tenminste weer, dat Ajax niet alleen maar een ijsvereeniging is. Vat zijn me anders toestanden, voordat je een trammetje te pakken hebt. (Moord en doodslag om een achterbalcon te beklimmenvoor mij als gentleman is zooiets heelemaal verschrikkelijk, steeds maar dames voor laten gaan, hopeloos, na twaalf trams, ben ik eindelijk ook maar eens naar voren gedrongen, waarop een juffer mij schoft noemde. Sorry, zoo zijn de dames, pardon, ik bedoel de menschen. Ik zal anders dol gelukkig zijn, als ik weer mijn wagentje kan gebruiken, het ging vroeger allemaal zoo gezellig, jammer genoeg hebben wij dit vroeger nooit zoo erg naar waarde geschat. (Met die voetballerij, vond ik het anders weer aardig ouderwetsch gaan, voor rust kreeg V.S.V. toch zeker een beetje te veel, een klein beetje mazzel en we hadden met 2O voor gestaan. Jammer genoeg bleef dat kleine beetje geluk weg, en moesten we met een gelijk spel genoegen nemen. Voor Wim Volkers was het verder een tegenvaller, dat Papa Verraart de wolken weer eens aan het kneuzen was geweest, waardoor de publieke belangstelling danig tegen viel. Voor het elftal echter mijn petje af, jongens zoo gaan we weer goed, sommige spelers nog een beetje sneller afgeven, en dan zal het voortaan weer „davre langs de velden." Heb eens uitgerekend, dat ik Zondag l.l. voor de twee en veertigste maal mijn contributie betaald heb, en ben tot de ontdekking gekomen, dat ik zoo langzamer hand een oud mannetje begin te worden. 7ocb aan het rekenen zijnde, heb ik eens het totaalbedrag bekeken, en is het mij gebleken, dat ik voor een bitter beetje geld, toch enorm veel genoegen van mijn vereeniging gehad heb. Jk zou wel eens een statistiek willen zien van alle wedstrijden, clubavonden, feestjes, reisjes, en bonlooze dinertjes, geweldig zou dat zijn. Het klinkt misschien voor een Clubman onsympathiek zakelijk, maar ik heb wel eens geld in een slechtere affaire zien verdwijnen. Zoo langzamerhand kom ik weer aan het einde van mijn latijn, en moet ik er weer een eind aan borduren. Moeilijk is dit vandaag niet, daar ik na maanden eindelijk weer eens echt tusschen Ajacieden in gezeten heb, en ik heb kunnen con-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 5