verdiend (wat U Pa Zwaan) maar dubbel zakgeld betalen is ook geen lolletje. Het ligt voor de hand, dat er door onze jongens goed is gespeeld en A.F.C. had dan ook niet veel in de melk te brokkelen, v. Dijk in de achterhoede, Meyer in de halllinie en Focken met Zwaan in de voorhoede waren de spelers, die het meest op den voorgrond traden. Ook de overi gen hebben zich goed geweerd en de vele kijkers hebben zich, niet tegenstaande een onaangename temperatuur en volop regen, best ge amuseerd. Juniores 3 deden het nog iets beter en klopten O.D.E. 1 met 112. Hier waren de goalgetters Bouwman (rechtsbuiten) en Timp. Door deze over winning bleef het contact met het leidende peloton gehandhaafd en is er dus nog een kansje om als nummer één te eindigen. Volhouden jongens. Adspiranten 1 gingen op bezoek bij „de Volewijckers" en wisten het niet verder te brengen dan een 22 gelijk spel. Met een beetje meer overleg had het een 32 overwinning kunnen zijn, doch aangezien hier aan nogal het een en ander haperde, moesten onze jongens genoegen nemen met een verdeeling der punten. Adspiranten 3 bonden den strijd aan met Blauw Wit 4 en bleven met 30 in de meerderheid. De Heer van Os vertelt over dezen wedstrijd het volgende: Het zag er somber uit voor de Ajax-adspiranten III toen zij vanochtend met 9 man in het veld verschenen om Blauw-Wit Adspiranten IV slag te leveren. Gelukkig ontbrak er bij onzen tegenstander ook één man op het appèl, zoodat uiteindelijk 9 Ajax-leden en 10 Blauw-Witters van leer trokken. Mij herinnerende hoe onze jongens hebben moeten zwoegen om den uit-wedstrijd tegen de Zebra's te winnen, gevoelde ik mij lang niet gerust over den uitslag, doch door enthousiast en dikwijls zeer wei- overlegd spel is het hen gelukt een fraaie overwinning te behalen. Vooral de voorhoede, die uit 4 man bestond en waarin de Sterke, v. d. Mey en Kohlmann prachtig werk hebben geleverd, kan op een goeden wedstrijd terugzien. Ook Mooy als rechtshalf en van der Schuyt als linksback hebben uitstekend gespeeld, terwijl de overigen, t.w. van t'Oever (keeper) van Eyk (rechtsback) Knijpers (linkshalf) en Pieters (linksbuiten) het hunne tot de overwinning hebben bijgedragen, v. d. Mey scoorde de eerste 2 goals en de Sterke zette de kroon op het werk door met een scherp schot in den linker bovenhoek de 3e goal te maken. Adspiranten 4 ondervonden van Zeeburgia 6 weinig tegenstand en lieten even zien, hoe men doelpunten maakt. Achtmaal werd de Zeeburgia- achterhoede gepasseerd en daar de tegenpartij hier slechts één goal tegenoverstelde, boekten deze jeugdige Ajacieden een 81 overwining. Adspiranten 5, het elftal dat nog geen nederlaag had gekend, liet ons nu in den steek en verloor van W.M.S. 2 met 24. Dat hadden wij niet afgesproken Geudeker en deze nederlaag zullen jullie dan ook met een kampioenschap goed moeten maken. Tot de volgende rondel BROWN. 189

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 21