Jeugdvoetbal- flitsen. Ongeveer twee maanden geleden, om precies te zijn 24 December 1.1., bespraken wij in deze rubriek de laatste wapenfeiten van onze jeugd- elftallen, niet vermoedende, dat het Februari zou worden, alvorens wij den draad van ons, zoo langzamerhand traditioneel geworden verhaal, weer zouden opvatten. Maar enfin, het ijslief en -leed is weer geleden en Zondag j.l. trokken duizenden jeugdige aanhangers van den bal, beladen met koffers en dat-wat-erop-gelijkt, naar Midden-, Wandelweg, Buiksloter- of IJpolder, om elkander de broze voetbaleer te betwisten. Ook onze jongens waren natuurlijk van de partij en dat zij, met of zonder training, keurig hebben overwinterd, bewijzen de resultaten, die door hen, op dezen eersten jeugdvoetbal Zondag in het nieuwe jaar werden behaald en waarvan wij in een „notendop" een overzicht zullen geven. Juniores 1 ontvingen in eigen huis de A.F.C.-juniores en namen, zeker met het oog op het kampioenschap, geen halve maatregelen. Met 91 werd A.F.C. aan de zegekar gebonden, zoodat nog één overwinning noodig is om de kampioenshaven binnen te zeilen. Jo Zwaan roerde zich weer geducht en scoorde liefst zeven goals. Wij moeten hem maar weer in de achterhoede zetten, want al die doelpunten kosten zijn vader maar geld en dat hebben wij toch feitelijk op ons geweten. Weliswaar is tabak tegenwoordig een extra-begeerenswaardig artikel en wordt er iets aan AIAX Jun. A (FotoD. Dreesde) Ons eerste juniores elftal, dat ongeslagen aan het hoofd van zijn afdeeling gaat en nog slechts één overwinning noodig heeft, om het kampioenschap te behalen. 188

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 20