Men fluistert in „Ajax" kringen: dat drown" inzake een waardiger afscheid van „goaltjes Piet" bij het beëindigen van zijn sportcarrière een juist standpunt inneemt het echter niet uitgesloten is, dat Piet weder actief aan het voetballen gaat deelnemen derhalve de voorgestelde af scheidswedstrijd moet wachten, totdat definitief be kend is, dat zijn voetbalschoenen aan de wilgen hangen ,,Piet van de Staantribune" zich gelukkig mag achten, dat hij last heeft van een rheumatisch pootje, waardoor hij niet in staat is den spelers van het eerste elftal het plaatsen van den bal bij te brengen even lachen, Piet waaruit wederom blijkt de beste stuurlui aan wal staan V.S.V. van geluk mag spreken haar ongeslagen record te hebben gehandhaafd het hing n.l. aan een zijden draadje bij de rust de wedstrijd reeds in ons voordeel beslist had moeten zijn het tot voldoening stemt, dat ons elftal in het bijzonder in de eerste helft af en toe met en niet tegen V.S.V. speelde de Velsenaren een goed en volkomen fair team hebben, maar dat zij nog on geslagen zijn is ons een raadsel, daar de techniek van sommige spelers, in het bijzonder het rechtergedeelte van de ploeg met uitzondering van Poulus, on voldoende is, ondgnks dat ,,good luck", boys in de a.s. kampioenscompetitie de spelers van het eerste het spel te kort houden, dit voornamelijk door de technisch beste spelers, als Piet Leemhuis, Jaap Hordijk en Dick Qroenewoud... de schuld hiervan gedeeltelijk ten name van de andere spelers gesteld dient te worden, vanwege het af en toe miserabele positiekiezen hierin, daar de veldtraining weder is hervat, 'spoedig een kentering komt als een speler den hoogst en trap van de sportladder wenscht te bereiken, de speler in quaestie hier iets tegenover moet stellen, doet hij dat niet, dan kan hij beter gaan kienen of iets dergelijks bovenstaande bedoeld is als waarschuwing voor één der spelers, die ƒ.1. Zondag tegen V.S.V. medespeelde en tijdens de rust uitgespeeld bleek te zijn hij in den vervolge, zoowel in het belang van „Ajax" als van zijn body, zijn borreltje Zaterdagsavonds laat staan, zoo hij in de toekomst nog eens de oranjetrui mag dragen we a.s. Zondag revanche gaan nemen voor de te Rotterdam geleden nederlaag tegen Xerxes we dan volkomen vrij van degradatie-gevaar zijn, waardoor we de laatste wed strijden als een oefening voor het volgende seizoen kunnen opvatten in verband met noodzakelijke bezuinigingen, de spelers, die blessures hebben opgeloopen, alvorens naar den masseur te gaan, zich in verbinding met het secretariaat moeten stellen, teneinde aldaar een knipkaart in ontvangst te nemen elkeen zich daaraan dient te houden. St. 182

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 14