Restaurant DIKKER THIJS Onze Kienavond AMSTERDAM Diner-dansant v.a. f 1.75 - Lunch f 1.25 ZEEUWSCHEHOEK AMERICAN BAR Xienen, ganzeborden en dergelijke speten! Welk een prettige herinnering wekken deze spelen bij ons op. Als wij op z.g. hoogtijdagen, zooals Xerstmis, verjaardagen enz. in den huiselijken kring toefden en ons dan onledig hieldcn'tnet bovengenoemde spelen. Wie het eerst kien had, won den pot, welke dan meestal uit pepernoten bestond. Heerlijk waren die pepernoten! Als ze versch zijn, Red.) Het is dan ook een groote verdienste van het Ajax-bestuur, dat zij gemeend heeft telken jare een Xienavond te moeten organiseeren. En dat zoo'n avond in den smaak valt, bewijst de groote opkomst van de Ajax-familie. Het was echt gezellig en wij konden slechts betreuren, dat niet al onze leden dezen avond konden mee maken. De omstandigheden en vooral de donkere avonden zijn voor velen een handicap en doet hun noode huis en haard verlaten. Vele dames gaven acte de présence, natuurlijk ook om manlief te helpen met het dragen van de gewonnen prijzen!!! Qoed zoo, dames, zoo mag ik het zien. Diegenen, die geen prijs hadden gewonnen, mochten de herinnering aan een pretiigen avond mededragen. Ook wel dankbaar, vindt V niet Een keur van prijzen waren er uitgeloofd en het is mij een raadsel, waar de club avonden-commissie die hazen, fazanten en niet te vergeten de heerlijke rollades vandaan heeft gehaald. Zelfs de pakjes boter ontbraken niet en menigeen keek met een schuin oog naar dit zoo langzamerhand zeldzame product. De heeren hadden zeker een extra rantsoen voor de Ajax-familie aangevraagd, een geste, welke zeer op prijs werd gesteld. Praesus Xoolhaas betrok dan ook zeer juist de clubavonden-commissie, met aan het hoofd Elzenga, in zijn openingswoord en uitte de dankbaarheid van de Ajax- leden voor het vele werk door hen verricht. Ook ^Mevrouw Oomes werd door onzen voorzitter gecomplimenteerd voor het verzorgen van de prijzen en inderdaad, het was af. Er werd met groote geestdrift gekiend en menigeen zag reeds in gedachten de gebraden boutjes op zijn bord liggen. Helaas het was kienen en dus een kansspel. De kok van Suisse" was zoo welwillend om de prijswinnaars te helpen met schoon maken. Ha afloop van den kienwedstrijd vormden zich spoedig clubjes, welke zich tot het sluitingsuur onledig hielden met bridge, klaverjassen, pandoeren, enz. Het is toch jammer, dat deze avonden zoo schaarsch zijnzeker, de verduisteringsmaatregelen werken niet mede om dergelijke avonden te houden en toch zou ik het Ajax-bestuur willen adviseeren om in de maand Pebruari of TAaart nog eens een clubavond met Dames te houden, ik geloof wel dat deze weer in den smaak zal vallen. De Dames zullen dan zien, welke een prettige geest er op onze club-avonden ook zonder damesheerscht en zij zullen hun mannen opdracht geven in drommen onze avonden te bezoeken. De clubgeest kan er wel bij varen. yrref. lederen avond 5 uur hel bekende Wiener Schrammel-kwarlel o.l.v. Willv Radinger 143

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 7