Cricket. zijn om doelpunten te maken. Ik zie het al/om op vroeger terug te komen: Jan van Dort en Frans de Haan als „zwervers" achter de voorhoede aanhangen.even lachen, mijnheer.dat waren de voortrekkers, de spitsafbijters of de stormrammen en zonder hen, had er nooit een „gou den-ploeg" bestaan. Dan dat plaatsen van den bal. om te grienen, om je haren, voor zoover nog aanwezig, uit je reeds kalenden schedel te trekken. Als ik geen last had van een rheumatisch pootje, opgeloopen op de kille steenen van de staantribune, dan zou ik me presenteeren om het voor te doen. Geachte redactie, ik houd er mee op, want ik word er draaierig en kriegel van, maar als ik U een raad mag geven: train de jongens op hardheid en zie bonnen voor paardebief te krijgen, want dat hebben zij hard noodig. Met dank voor de plaatsruimte. PIET VAN DE STAANTRIBUNE. Ijs, sneeuw, regen en wind en dan over cricket te spreken!.... Inder daad, de tegensteling is groot, maar tegenstellingen zijn tegenwoordig in de mode en zoo spreek ik dus over cricket. De onderving heeft ons geleerd, dat men nooit te vroeg kan beginnen om een spel of iets dergelijks te propageeren en zoo probeeren wij telken jare om voor de zomersport bij uitnemendheid n.l. cricket, ook wel ge naamd „the King of Sports" liefhebbers te vinden en te behouden. De naam „the King of Sports" zegt reeds alles, doch wij zouden ook kunnen zeggen „het neusje van den zalm." Cricket kweekt prettige, spor tieve menschen, menschen, die iets van elkander kunnen verdragen en die eikaars sportprestaties waardeeren. Vooral voor jonge menschen is dit zoo waardevol; op zoo'n cricketdag leert men elkander kennen en begrijpen. Teleurstellingen moeten gedragen worden en bij cricket zijn de teleur stellingen vaak groot, maar het succes is dan dubbel groot, als men deze teleurstellingen met geduld heeft overwonnen. Ik zou iederen speler willen aanraden, probeert het eens. Ondergetee- kende is gaarne bereid een spelregelcursus te organiseeren voor begin ners, zoodat deze niet vreemd tegenover de practijk komen te staan. Spreekt er met uw medespelers over en geeft U op aan: F. DUKKER, Maasstraat 192 III, Amsterdam Zuid. 166

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 30