Rondom Amsterdam - Zwaluwen. Zoo hebben wij dan toch nog Kerstvoetbal gehad, al heeft het er langen tijd naar uitgezien, dat de Zwaluwen, door het barre winterweer, hun nest niet konden verlaten en dus niet in ons stadion zouden neerstrijken. Koning Winter, die schijnbaar zijn broeder „Soccer" geen concurrentie wilde aandoen, streek op het laatste nippertje met zijn koublauwe vingers over z'n ijzig hart tot groote spijt van de schaatsenrijders en kregen een paar duizend aanhangers van de „bruine voddebaal", alsnog de zonderlinge capriolen van dit hupsche ding te aanschouwen. Dat het niet afgelasten van de match niet alleen die paar duizend voetbal-enthousias telingen genoegen deed, ook de mannen, die het initiatief namen tot het houden van dezen wedstrijd, was het aan te zien, dat zij over dezen gang van zaken best te spreken waren, alhoewel wij niet gelooven, dat er veel geld in het laatje zal zijn gevloeid. In ieder geval, Pa de Haan, Jan Bergveld, Broeksmit en al die andere grooten uit de Amsterdamsche voetbalwereld, keken niet sip en zelfs Jan van der Berg rouwde niet om zijn in de soep gereden stadion-ijsbaan. Ook de sportpers, gezien de glundere facie van vriend Geudeker, liet het doorgaan van de match niet onverschillig, want er viel nu tenminste weer over voetbal, of „de wed strijd, die ik zag" te schrijven, zoodat een ieder tevreden was en dat is tegenwoordig een zeldzaam voorkomend geval. De westrijd zelf; och wat zullen wij ervan vertellen; hij viel niet tegen en niet mee en een verslag is hier niet op zijn plaats, heeft U bovendien allang geleden gelezen. Misschien interesseert het U nog, dat Henk Blom- vliet en Piet Leemhuis, resp. als centre-forward en linkshalf bij de Zwa luwen paradeerden en Gerrit Fischer meehielp om de Amsterdamsche kleuren te verdedigen. Henk deed het op de middenvoorplaats niet slecht, maar die kan je overal neerplakken, zonder dat hij nu bepaald faalt en Piet Leemhuis dartelde en scheerde als een echte Zwaluw over het veld, waarmede we maar willen zeggen, dat Piet weer een aardig pijpje mee piepte. Fischer deed het bij de Amsterdammers eveneens niet slecht, zoodat onze club met deze drie vertegenwoordigers weer behoorlijk voor den dag is gekomen. Verder nog met genoegen gekeken naar Kick Smit, die weer vele staaltjes van zijn weergalooze handigheid demonstreerde. Ook de H.D.V.S.-er Borani en de D.W.S.-er Fanger speelden een goede partij en als wij dan nog vertellen, dat het veld wel hard, maar behoorlijk bespeelbaar was Gerrit Keizer beweerde zelfs, dat de profs voor zoo'n terrein gaarne hun handteekening zouden zetten weet U zoo ongeveer, wat er bij AmsterdamZwaluwen te koop was. Als buurman op de tribune onze clubgenoot Stroker. Deze met Kerst verlof uit het buitenland en ons zijn ervaringen verteld. Aan alle Ajacie- den de groeten en de mededeeling, dat hij het best maakt. In een buiten- landsche krant gelezen over zijn voetbalprestaties, hij speelt n.l. in „Pots dam" en men daar vol lof over „de kleine Hollander." Met de afgedwon gen belofte een stukje voor de Ajax-krant te schrijven, afscheid van hem genomen en hopelijk alzoo twee vliegen in één klap gevangen. Ook Jaap Hordijk op de tribune ontmoet en deze ons medegedeeld, dat hij in Holland blijft, zoodat wij Jaap wel weer spoedig tusschen de lijnen zullen zien verschijnen. Al bij al dus toch nog voetbal gezien, voetballieden gesproken en dientengevolge stof voor het „Ajax-Nieuws" opgedaan, waarvan de Ajax-familie „after all"ook nog profiteert.of niet. BROWN. 151

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1941 | | pagina 15