December-overpeinzingen. Dikwijls wordt athletiek nog veroordeeld, vooral door hen, die haar nimmer beoefend hebben. Slechts hij, die wel eens met deze sport kennis heeft gemaakt, is feitelijk bevoegd een oordeel te geven, een oordeel, dat in de meeste gevallen gunstig zal luiden. In tegenstelling met voetbal, waarbij men dikwijls door enthousiast spel, door zwoegen, goed kan maken, wat men aan techniek of aan persoonlijke snelheid te kort komt, is athletiek een individueele sport, waarbij men geheel op zichzelf is aangewezen. Laat ik dit artikel eindigen met onderstaanden raad aan de toekomstige Ajax-athleten: Bezoekt van nu af aan geregeld de training, momenteel dus de indoor-training. In het „Ajax-Nieuws" van 30 Nov. j.l. heeft de Heer Distelbrink reeds één en ander gezegd over het belang van de indoor- training. Door een regelmatige training wordt een zekere volmaaktheid bereikt in de samenwerking van het spierstelsel, bloedsomloop en adem haling, waardoor geleidelijk een groote efficiency bij den lichamelijken arbeid wordt verkregen. Tengevolge van deze veranderingen is het lichaam zonder gevaar in staat lichamelijke inspanning te verduren. Een regelmatige training verricht opbouwend werk en is een onvoorwaar delijke noodzakelijkheid, niet alleen om de prestatie op te voeren, maar tevens met het oog op de gezondheid. Voor zoover deze algemeene beschouwing. In een volgend artikel zullen wij het onderwerp training en de verschillende vormen van de athletiek, voorloopig alleen wat de loopnummers betreft, onder de loupe nemen. W. VAN BEVEREN. Bij een terugblik op het jaar 1940, moet het mij jammer genoeg van het hart, dat ik niet met overdreven enthousiasme, op de vervlogen twaalf maanden terug kan zien. Dat deze meening niet alleen van mij afkomstig is, doch dat ik hiermede zeker namens U allen spreek en denk is iets wat zeker is. Nog nooit heb ik mijn gevoelens in het Clubblad bij het scheiden van een jaar zoo treurig en down naar voren moeten brengen als thans, maar ook nog nooit hebben eerlijk gemeende wenschen voor een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar de beteekenis gehad, als die welke we elkaar zoo van harte toeroepen bij deze jaarwisseling. Dat 1941, niet alleen beter jaar mag worden, maar dat het een jaar zal zijn, waarin datgene mag geschieden, waarnaar wij allen zoo voor 100% hunkeren. Aan alles komt een einde, ook aan tegenslag, dat deze donkere Kerstdagen, niet alleen prettig voor U mogen verloopen, doch tevens een kentering mogen brengen in zorg en tegenspoed. Het eenige, dat ik er aan kan doen, is U een alleszins voorspoedig 1941 toe wenschen. Als ik zoo zit te mediteeren, denk ik ook even terug aan de resultaten van het eerste elftal. Jongens, het is geen verwijt mijnerzijds, maar jullie weten ook wel, dat het niet daverend was. Na rust heb ik ons eerste nog tegen D.O.S. zien kampen, ik behoef hierover niet in details te treden, maar het klopte niet. En toch heusch, het kan anders, we maken welis waar de verjongingsovergang mee, maar toch behoeft het niet zoo slecht te gaan. De capaciteiten zijn zeer zeker aanwezig, maar is de opvatting van tempo en open spel nog wel gelijk aan vroeger, en gaan jullie precies als jullie voorgangers nog steeds als elf vrienden, die tezamen moeten overwinnen, het veld in? Laat ons er een streep onder zetten, maar laat ons wel overdenken, dat juist nu bij een jaarswisseling een moment is gekomen, om beterschap 120

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 8