Het overlijden van onzen Eere voorzitter „Pa Dade" Donderdag 1.1. heeft een groote schare vrienden van wijlen onzen Eere-Voorzitter den Heer H. D. Dade, zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde toevertrouwd. In de aula van de Begraafplaats „Zorgvliet" waren vele oudere leden, waaronder Jagertje van den Berg, Bart van Kasteel, Ziegeler, van Os, Jan van Dort, Dr. Keesing, v. d. Lee, Egeman, Elzenga e.a. samengekomen om den gemoede lijken man, die van de oprichting af enorm veel werk voor de Vereeniging „Ajax" heeft verzet, de laatste eer te bewijzen. Uit de vele toespraken, die werden gehouden, bleek wel dat „Pa Dade" er een eer in stelde anderen behulpzaam te zijn. Wij Ajacie- den mogen het als een voorrecht beschouwen, dat wij dezen gullen goedhartigen man zoovele jaren als één der onzen hebben mogen beschouwen. Niet alleen onze vereeniging, maar de geheele Am- sterdamsche voetbalgemeenschap heeft aan dezen eerlijken, harden werker zeer veel te danken. Dade hield van zijn vereeniging „Ajax" en van zijn geliefd Amsterdam. Voor ons Ajacieden, van groot tot klein, was hij een voorbeeld van ware Clubliefde. Zijn nagedachte nis kunnen wij dan ook het beste eeren door zijn voetsporen te drukken. Namens alle Ajacieden heb ik hem dan ook dank gebracht voor alles wat hij voor onze vereeniging heeft gedaan. De vereeni ging „Ajax" verliest een trouw lid, maar onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar zijn vrouw en zijn zoon Harry. Voor hen beiden is het een heele slag hun man en vader, die zooals Ds. de Vries van de Doopsgezinde Gemeente te Enkhuizen zeide, „een zon netje in huis was", te moeten missen. „Pa Dade", rusie in vrede. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 3