Juniores 2 bleven'hun traditie getrouw en kwamen voor den dag met één overwinning en één nederlaag. Van S.L.T.O. werd met 41 gewonnen, maar de Spartaan I was te sterk voor captain Fraenkel en zijn sport- broeders en met 52 bleven de roodbroeken baas in eigen huis. Vooruit, jongens breekt met deze onaangename traditie en laat ons in den ver volge alleen over Ajax-victories schrijven. Van het Juniores 3 front, door terreinafkeuring, geen nieuws. Het adspirantenvoetbal is aan zijn winterslaap begonnen en dat is maar goed ook, want de door onze boys behaalden resultaten waren op den laatsten wedstrijddag bedroevend. Adspiranten I verloren van D.W.S. I met 13, adspiranten 2 van Spar taan I met 24 en het derde elftal van Rapiditas met 23. Vooral het derde elftal stelde ons teleur en wat bovendien minder leuk is, de kampioenskans heeft door deze nederlaag een geduchten knauw ge kregen. Jammer Ris, je hebt er in de match tegen Rapiditas genoeg je best voor gedaan, maar het wilde niet lukken. Alles is echter nog niet verloren jongens, dus volhouden! Adspiranten 5 redden echter de eer en bleven door een 20 overwinning op D.W.S. 7 „ongeslagen leider" van de afdeeling. Goed gedaan boys! en dit mooie record nu handhaven. Jullie linksbuiten, Tonnie van As, zal echter niet meer van de partij zijn, daar hij naar Arnhem is verhuisd. Het zal jullie natuurlijk spijten, dat deze aardige makker vertrokken is en ook wij vinden het jammer dat blonde Tonny, zijn Ajax vaarwel heeft moeten zeggen. Zijn vader schreef aan den Heer de Wit een afscheids brief, waaruit wij het volgende citeeren: Geachte Heer de Wit. Hoewel ik U liever persoonlijk had willen spreken is me dit wegens m'n werkzaamheden buiten de stad helaas niet mogelijk. Sinds 3 weken ben ik in Arnhem in betrekking en is mij de eisch gesteld met m'n gezin daar te komen wonen. Door deze omstandigheden is het natuurlijk onmogelijk voor m'n zoontje, verder lid van Ajax te 'blijven. U begrijpt dat dit voor hem, en in niet geringe mate ook voor mij een zwaar afscheid is, doch daar is nu eenmaal niets aan te doen. Overigens voelt U wel hoe gelukkig we allen zijn, dat ik wederom een betrekking heb gevonden en zelfs een goede ook. Tenslotte heb ik U namens Tonnie nog een vriendelijk verzoek te doen om hem met de verrichtingen van de Ajax-elftallen en in het bijzonder van adspiranten 5, op de hoogte te willen houden, daar hij uit den aard der zaak zeer nieuwsgierig is. Rest mij nog U te vragen, wanneer U daartoe in de gelegenheid bent, namens m'n zoon en mij de groeten te doen aan de jongens en aan de vaders-supporters. Verder wensch ik het aller beste met Ajax. De hartelijke groeten ook van Tonnie. C. J. VAN AS. Papa van As en Tonny, namens de Ajax-familie, onze beste wenschen op den verderen levens- en voetbalweg. Einde van de vierde ronde. Tot het volgende jaar! BROWN. 134

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 22