Jeugdvoeibal- fliisen. Juniores I.... In onzen vorigen jeugdvoetbalflits maakten wij onze jongens er op attent, dat, wilden zij hun kans op het kampioenschap be houden, er niet veel misstappen meer gemaakt mochten worden en onze aansporing heeft succes gehad. Twee zware uitwedstrijden, n.l. tegen Blauw-Wit en D.W.S., de concurrenten voor de eerste plaats, werden met dikke cijfers gewonnen en het moet al heel gek loopen, wil het kampioen schap ons nu alsnog ontgaan. Tegen Blauw-Wit bleven captain Meyer en zijn jongens met 51 in de meerderheid en tegen D.W.S. werd het resul taat nog iets beter, n.l. 50. In beide wedstrijden trad onze junior-sprinter, Jo Zwaan, sterk op den voorgrond, èn door zijn geweldige snelheid, èn door zijn doelschutterstalenten. Achtmaal wist hij in deze matches het net te vinden en aangezien zijn vader op elk doelpunt een premie had gezet (is dat niet in strijd met de amateursbepalingen, Red.) waren het voor Jo bijzonder prettige wedstrijden. Heeft de overwinning op Blauw-Wit, niettegenstaande de cijfers, moeite genoeg gekost, tegen D.W.S. was het nog een haartje erger. Voor de rust ging de strijd gelijk op, zonder dat er werd gescoord, doch hierna begon de Ajax-doelpunten-machine op volle toeren te draaien en Karei Meyer kogelde nummer één in het net. Zwaan liet dat niet op zich zitten en haalde, met een door D.W.S. aangevochten doelpunt, (h.i. buitenspel) zijn eerste premie binnen. Ontmoedigd en nu niet bepaald zachtzinnig, waar voor na den strijd excuses werden aangeboden, speelde D.W.S. verder en Zwaan, profiteerende van de blauw-zwarte depressie, deponeerde nog driemaal den bal achter den D.W.S.-doelman. Verder traden in deze partij nog op den voorgrond, goalkeeper v. Heusden, Hardeveld, Meyer en van Dijk. Laatstgenoemde is verhuisd naar de backplaats en ontpopt zich daar als een prima achterspeler. Ook de overige spelers hebben zich goed geweerd en kunnen wij in de toekomst van dit elftal nog veel ge noegen beleven. Tusschen de bedrijven door klopten onze jongens op eigen veld nog de Volewijckers met 54. Deze overwinning heeft echter aan het bekende draadje gehangen, want ca. 5 minuten voor het einde stonden de groen- witten nog met 43 voor. In de laatste minuten scoorden Zwaan, en naar wij meenen v. Eijk, ieder éénmaal, zoodat alsnog de punten aan ons bleven. Voor de Volewijckers was het wel een beetje zuur, om na een 41 voorsprong, uiteindelijk toch nog te verliezen, maar deze stand was slechts verkregen, doordat in het begin de Over 't IJ-kanters op het kei harde veld veel meer risico namen. Na de rust hadden zij vrijwel niets meer in de melk te brokkelen en werd hun doel als het ware belegerd. Dank zij hun doelman, die keer op keer redding bracht, bleef de score, zooals reeds gezegd, tot even voor het einde 34, doch toen moest ook hij zwichten en was de Ajax-zege een feit. Als wij het wel hebben zijn nog slechts vier punten noodig om als nummer één te eindigen; dus jongens even de schouders er onder en de „plak".is binnen. 133

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 21