AJ AX- NIEUWS AmsterdamZwaluwen. No. 6 Dinsdag 24 December 1940 24 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van J. DE BOER Jr., F. H. W. DE BRUYN en J. L. MELCHERS Redactie-adresF. H. W. DE BRUYN, Molenkade 9. Duivendrecht Medewerker: J. HOVEN Afd. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage, Tel. 776978, Postreken. 113258 Wij verheugen ons, dat de wedstrijd tusschen het Amsterdamsche elftal en De Zwaluwen ook thans weer vastgesteld kon worden. Er is al veel veranderd in ons sportwereldje en nog verdere veranderingen zullen wel niet achterwege blijven. Ook wij Nederlanders zijn ten zeerste gehecht aan tradities en tot de zij het nog jonge tradities voor Amsterdam behoort dit treffen tusschen de Zwaluwen en het Amsterdamsche elftal. De samenstellers van de Amsterdamsche ploeg hebben in hoofdzaak gebouwd op de gegevens en ervaringen van het vorige seizoen. Het eenige nieuwe gezicht in de Amsterdamsche ploeg is dat van den Vole- wijcker De Ruiter, de mid-voor van deze derde klasse club van over het IJ, die reeds het vorige jaar de aandacht trok en die in dit seizoen al dozijnen doelpunten ter wereld bracht. Wij juichen het toe, dat men eens een speler uit een der lagere clubs een trial geeft en we hadden zelfs verwacht, dat men nog meer jonge opkomende krachten gerequireerd zou hebben, niet alleen omdat verschillende jongeren in lager geklasseerde clubs meer en meer naar voren komen, doch ook omdat èn prominente èn nu weer gekozen spelers niet in topvorm of mogelijk zelfs als speler over hun hoogtepunt heen zijn. Anderzijds is het ook zeer verklaarbaar, dat men spelers met groote ervaring in eerste klasse voetbal de voor keur geeft. De praktijk heeft in den loop der jaren wel geleerd, dat het uitblinken in de tweede klasse om van de derde klasse maar te zwijgen nog lang niet beteekent, dat men ook tegen ervaren eerste klasse tegenstanders zijn volle kracht ontplooien kan. Bovendien is het aanpassen aan het spel van de door eerste klasse ervaring gerijpte partij- genooten niet altijd gemakkelijk. Dat moeten de overwegingen geweest zijn van degenen, die dit Amsterdamsche elftal kozen en we hopen en vertrouwen dat hun inzicht juist zal blijken. De keuze van het elftal van De Zwaluwen wijst er op dat men de Am sterdammers hoog aanslaat en zij waarborgt een zeer interessante kracht meting, een wedstrijd, die het aanschouwen ten volle waard zal zijn. Wij hopen, dat het Amsterdamsche publiek dit zal weten te waardeeren. Het zal dan een aanmoediging zijn voor de leiders van het Amsterdamsche voetbal om meer dergelijke wedstrijden vast te stellen. Als die paar com petitie-wedstrijden, die er nog gespeeld moeten worden, afgewikkeld zijn, dan hopen we in Amsterdam nog op een aantrekkelijk programma van interessante wedstrijden. Oók, ja ten deele juist, als het niet om de punten gaat, is er voor de ware liefhebbers en kenners het meeste te genieten. Moge de wedstrijd van heden daarvan getuigenl J. HOVEN. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 1