In Memoriam Hannes Weerdenburg Voor hun bracht deze tactiek echter veel gevaar mede, want iedere pass binnendoor was voor Ben Hein, en dat hij het bij één doelpunt liet (de andere goals maakte Saxionie) was meer geluk dan wijsheid. Bij zoo'n doorbraak had Jan Distelbrink slechts voor het inknallen, maar Jan wilde niet (of wel?). Een aan ons toegestane penalty wilde ondergeteekende, (die van den scheidsrechter voor den wedstrijd eerst de vergane netten moest repareeren) de deugdelijkheid van het houtwerk op de proef stellen, de lat keerde echter zijn kanonbal. Met dezen wedstrijd sloten wij de eerste helft van het seizoen af. In deze zware afdeeling waren wij oorspronkelijk tevreden, als wij ons zouden kunnen handhaven; ik zal er nu iets bijvoegen en wel als wij geen kampioen worden zijn wij ontvreden. Geve de elftallencommissie ons de gelegenheid deze woorden waarheid te maken, door ons elftal zooveel als mogelijk is in dezelfde opstelling te laten uitkomen. P.S. Zondag j.l. tevergeefs naar Culemborg geweest. Sensatie op het Amstelstation. Jan Hoks en z'n meisje springen in rijdenden trein. Reden: Jan moest op de make up van zijn verloofde wachten en zoo zijn leven in de waagschaal stellen. Ik wacht nooit op mijn meisje. Na prachtige wandeling door bosch en stad het veld gekeurd en onge schikt bevonden; zeer verstandig scheidsrechter. Terug gewandeld langs het zelfde café met herkenningsteken; n.l. Heden erwtensoep met kluif, maar aangezien de Heeren Vunderink en de Wit, liever iets anders in een kop drinken, zijn wij zoo spoedig mogelijk naar het station teruggekeerd. HANNOVER PETER. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van den Heer A. H. G. WANSINK, in den ouderdom van 46 jaren. Wijlen de Heer Wansink behoorde tot onze oudste leden en heeft immer van zijn belangstelling voor onze vereeniging doen blijken. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. Op 39-jarigen leeftijd is onze terreinknecht Hannes Weerdenburg, die Lens bij het in orde maken van de terreinen behulpzaam was, plotseling overleden. Hannes was een prettig mensch, die het als een eer beschouwde bij Ajax te mogen werken. Nimmer was hem iets te veel. Een krans van onze vereeniging hebben wij op zijn graf als laatste groet neergelegd. Hannes, beste kerel, rust in vrede. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter. 127

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 15