Ajax IV - Hilversum III 4—2 Ajax IV - 't Gooi II 4-1 Blauw-Wit, geenszins terneergeslagen door den achterstand, doet alle mogelijke moeite dezen te niet te doen, terwijl Ajax zich door een tweede goal veilig wil stellen, waartoe ze de kans krijgt, als de linksback van BI.-Wit z'n keeperstalenten wil toonen en Ajax een strafschop te nemen heeft, die v. d. Veen tot verademing van de BI.-Witte familie, mist. Snel golft het spel nu heen en weer en de wedstrijd is het aankijken alleszins waard. Het zwoegen van ons Rood-Wit wordt eindelijk nog eens beloond door een tweede goal, mooi door Gerritsen gemaakt. Leemhuis probeert nog eenige malen met goede schoten den keeper te verschalken, doch BI.-Wit houdt stand en zelfs wordt Steenhagen nog eens aan den tand gevoeld, die echter geen fouten maakt. En als de scheidsrechter voor het laatst fluit, is Ajax II weer een stapje dichter bij het Kampioenschap. Rest nog te vermelden, dat de wedstrijd door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond en menigmaal, wat spel betreft, niet voor een wedstrijd eerste klas N.V.B. behoefde onder te doen. Van Ajax I hebben we wel eens mindere wedstrijden gezien. Voorts, dat Steenhagen op een goeden wed strijd kan terugzien en dat er uiterst fair werd gespeeld. En dat is tenslotte een heeleboel waard. D. C. Zondag 1 December '40. Op een hard bevroren veld is het ons gelukt één der leidende ploegen van onze afdeeling te kloppen. Leefden wij, voor het begin van den wedstrijd, in de veronderstelling, dat de Hilver summers zich beter aan de omstandigheden zouden kunnen aanpassen, het verloop van de match heeft die gedachte gelogenstraft en bleek ons al spoedig, dat juist wij over meer aanpassingsvermogen en bovendien over een betere balcontröle beschikken. Snelheid, techniek en tactiek waren dan ook de factoren, die dezen wedstrijd vormden en tevens be slisten. Uit een tactische lange pass van linkshalf, Jan Eenenaam, kwam de bal bij rechtsbuiten Kamlag (leest U dat, trainer Halpern? Red.). Razend snel was Karei erbij en hard en laag vloog de bal in het net. Een soort gelijke bal, van Hoks naar Ben Hein, deed ons al spoedig met 20 voor staan. Toen even voor de rust, de stand 21 werd, moesten wij dit op rekening schrijven van onze versterking StroombergRotgans beide prima voetballers, doch die zich gaarne laten verleiden tot „gallery-play". Na de thee hadden wij, wat men noemt „den wedstrijd in onze zak", het geen voor een groot gedeelte te danken was aan onze voorhoede, die door snel reageeren telkens weer de gevaarlijkste situaties voor 't Hilver- sum-doel deed ontstaan. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en. zij kwamen. Jan Hoks en Saxionie waren de fabrikanten. Zondag 8 December '40. Moesten wij verleden week tegen een elftal uit het Gooi, op 'n hard bevroren veld, spelen, heden was juist het tegen overgestelde het geval en dat het ons om het even is, blijkt uit den uitslag. Bekijkt U dat eens goed; Gooi 2 tegen Ajax 4 en toch een Walk Over. Ook in dezen wedstrijd weer het zelfde lied, 'n geconcentreerde wil om te winnen en een snelheid van handelen, die in de Ajax 4 historie eenig is. Na 'n prachtige eerste helft, waarvan ooggetuigen verklaarden „het is een lust om er naar te kijken", en wij een twee nul voorsprong hadden behaald, wisten de Gooiers niet anders te doen, dan op buiten spel gaan spelen, waardoor de wedstrijd veel van zijn aantrekkelijkheid verloor. 126

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 14