l^p^VERfi-AGEN. Ajax II - Blauw-Wit II 2-0 Onder ongeveer dezelfde weersomstandigheden als de reeds op 3 November vastgestelde wedstrijd Ajax IIBI. Wit II reden we naar het Ajaxstadion, doch nu werden supporters en spelers niet teleurgesteld: terrein goedgekeurd en de wedstrijd ging door. Ajax kwam uit in de volgende opstelling: Steenhagen Potharst Klein Kluft v. d. Veen Leemhuis Gerritsen Korndorfer v. Leuveren Ackerman de Haan Om vijf minuten over twee trapt van Leuveren af, waarna de Ajax- voorhoede er direct goed op zit en aanvallen opbouwt, die evenwel niets opleveren. De Blauw-Witten blijken nog al eens onzeker van zich zelf te zijn en het plaatsen alsmede de afwerking laten wél wat te wenschen over, hetgeen de gastheeren goed weten uit te buiten, doch het vijandelijk doel kan maar niet worden gevonden. Waarom ging alles te veel naar het midden en kregen de beide buitenspelers, die vaak een geheel vrij veld voor zich hadden, in het begin zoo weinig te doen. Blauw-Wit weet zich echter langzaam te herstellen en zoo krijgt ook Steenhagen wat te doen. Hij kwijt zich, evenals z'n collega aan den an deren kant, goed van zijn taak en ondervindt hierbij veel steun van aan voerder Potharst en Klein, die beiden een goede backpartij vertolken. De spanning neemt met de minuut toe, aanvallen van weerszijden, goed en afkeuringen van de Rood- en Blauw-Witte supporters. Een spanning, die haar hoogtepunt bereikt in het kwartier voor de rust, als de Stadion club niet van Steenhagen's heiligdom is weg te slaan en onze verdediging en middenlinie handen vol werk hebben om zich de steeds meer opdrin gende tegenstanders van het lijf te houden en het Ajaxdoel voor een doorboring te behoeden. De vele corners, in die periode op het Ajaxdoel genomen, zijn wel een bewijs van de superioriteit van Blauw-Wit op dat oogenblik. Schitterend werk van den kleinen Leemhuis, die door z'n fraai spel weer de ster van het veld is, houdt de score echter blank. Als dan de scheidsrechter voor rust fluit, nadat even te voren de Bl.-Wit-midden- voor de kans van den dag miste, kunnen we uitblazen van de spanning en emotie. In het hierboven genoemde kwartier hadden de gasten zeer zeker een doelpunt verdiend. Met sombere voorgevoelens gaan we weer zitten om de tweede helft van de match te bekijken. Het blijkt echter, dat onze vrees eenigszins ongegrond is, want nu zijn de rollen omgekeerd en kruipt Blauw-Wit door het oog van de naald, als Korndorfer, van Leuveren en Ackerman door goede voorzetten van Gerritsen en de Haan in staat worden gesteld de score te openen. Het blijft echter bij pogingen, want voor doel zijn de heeren hun hoofd nog al eens kwijt. Ook in den Bl.-Wit-keeper vinden ze een waar struikelblok. De druk op het vijandelijk doel blijft echter bestaan en eindelijk wordt met een goed doelpunt de score door Ajax geopend. 123

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 11