Ajax - Haarlem - impressies. Diploma's Hadden onze eerste elftalspelers in deze match de kracht gehad, om het tempo waarmede in het eerste kwartier werd gespeeld vol te houden, wij gelooven niet, dat aan het einde van den speeltijd een smadelijke nederlaag hun deel was geworden. Nu zakte, na een prachtig begin, waarin het perspectief lag van een klaterende zege, onze ploeg als een lek geprikte luchtballon in elkander om, hoe een enkele individualist ook blies.... hierbij denken wij speciaal aan Piet Leemhuis.... niet meer tot een forsch geheel uit te dijen. Onze stormlinie, die met sneltreinvaart van start ging en middels Ottelander den Haarlam-doelman kort na den aanvang het nakijken gaf, geraakte na dit snelle succes zoo van de kook, dat gelijk een amechtig locaaltreintje verder werd gesukkeld. De oorzaak hiervan lag o.i. bij het binnentrio; de tot centreforward gemetamorpho- seerde Henk Blomvliet kreeg vrijwel geen bal behoorlijk toegespeeld en was, ook al door de stevige bewaking van den Haarlem-spil, alzoo tot mis lukking gedoemd. Chris Ackerman, wij hadden het tot onze spijt in de match tegen Blauw-Wit ook reeds geconstateerd, is zijn goeden vorm geheel kwijt en had tegen de fel op den bal zittende Haarlemmers niets iji te brengen. Ook Dick Groenewoud zijn prestaties lagen op belangrijk lager niveau dan in voorgaande wedstrijden, alhoewel het hem in deze match nu niet bepaald meezat. Als wij hier dan nog aan toevoegen het even eens teleurstellende spel van Joop Stoffelen, hebben wij zoo ongeveer het raadsel van deze nederlaag opgelost. Het zou onzin zijn, de Haarlem zege alleen toe te schrijven aan het falen van onze ploeg, want daarvoor hebben de roodbroeken veel te goed gespeeld. Geen enkele toeschouwer zal kunnen ontkennen, dat de Haarlemmers de overwinning volkomen verdienden, maar dat het een zege met zulke cijfers zou worden, zal zelfs de meest chauvinistische Haarlem-supporter niet hebben gedroomd. En had Keizer, die ten leste ook in de malaise ging deelen, den Haarlem middenvoor niet aan zoo'n goedkoop doelpunt geholpen, wie weet.... misschien hadden wij het nog gered. Nu was er voor onze rammelende voorhoede bij de, met de overwinning in 't zicht strijdende Haarlemmers heelemaal geen doorkomen meer aan. Wel werd nog getracht met een laatste opleving een beter resultaat te bereiken, doch een vierde doelpunt deed de deur dicht en uitbundig van vreugde verlieten de mannen uit de Spaarne-stad, twee punten rijker, het veld. Ook het gezicht van onzen vriend, den Haarlem-voorzitter, Balen Blan ken, glunderde en wij hebben, niettegenstaande het chagrin van de neder laag, hem de pret om de zege van harte gegund. Vaak genoeg heeft hij zijn elftal in de Meersche modder uit zien glijden en toch kwam hij im mer en altijd, wanneer er bij ons iets te vieren viel, naar Amsterdam om ons de hulde van den roodbroek te brengen. Of de Haarlemmers kampioen zullen worden is nog een open vraag; zij hebben een snelle en zeer be hoorlijk voetbal spelende ploeg, maar.... de weg naar de gouden plak is lang. Mochten zij er komen...., Ajax zal den vijftigjarigen roodbroek haar hulde niet onthouden. BROWN. Het Bestuur maakt hiermede bekend, dat Zondag 1 December a.s., voor den aanvang van den wedstrijd AjaxD.O.S. voor het laatst gelegenheid is om de nog niet afgehaalde diploma's op te nemen. Tegen hen, die na dien datum hun financieele verplichtingen tegenover onze vereeniging nog niet zijn nagekomen, zal het Bestuur, tot zijn spijt, strenge maatregelen moeten nemen. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. 95

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 7