Bruynesieyn wijze en tooverde twee „kanonskogels" uit zijn voetbalschoenen, (hoe is het mogelijk?) waarvan de C.V.V.-doelman niet terughad, zoodat wij met een veilig gevoel aan de tweede acte konden beginnen. Die tweede acte werd bijna, inplaats van een blijspel, een drama, want een herboren C.V.V. legde Ajax haar wil op. Met veel kunst en vliegwerk wist onze defensie de tegenscore tot 2 doelpunten te beperken en mochten wij nog blij zijn er zoo te zijn afgekomen. Maar hoe het ook zij. twee kostbare punten zijn binnen, mannen en.... op naar de nog volgende zestien, (als dat eens waar was!) Ajax 2 keerde terug naar het pad der overwinning; klopte Haarlem 2 op eigen terrein met 51 en Z.F.C. 2 in ons stadion met 60. De wedstrijd tegen Haarlem had een eigenaardig verloop, want niettegenstaande de Haarlemmers een betere partij voetbal speelden dan wij, kregen zij toch, hoofdzakelijk door fouten van hun achterhoede, een nederlaag te slikken. Ons elftal speelde een slechte en rommelige match en speciaal in de voorhoede rammelde het geducht. Alleen linksbuiten De Haan deed van zich spreken en had dan ook een groot aandeel in de overwinning. Ook Zondag j.l. werd een overwinning behaald en wel op het lang niet slecht spelende Hilversum 2. Van Leuveren (2) en Jan Gerritsen (1) zorgden voor de doelpunten, waarin opgesloten ligt, dat de Hilversum-doelman drie mcfal mocht visschen. Het beste deel van onze ploeg vormden de achterhoede en middenlinie. Weppner, Distelbrink en Klein goed bijge staan door Kluft, Veen en Stuurman droegen er zorg voor, dat alle Hilver- sum-aanvallen zonder succes bleven, alhoewel ons doel eenige malen leelijk in den knel kwam. Onze voorhoede kon ons minder bekoren, daar er weinig of geen verband in zat. Van den rechtervleugel, Petrie en Gerritsen, ging nog de meeste kracht uit en zoo nu en dan speelden deze twee heeren aardig samen. De Haan en Ackerman verstonden elkander minder goed, maar dat lag hoofdzakelijk aan Chris, daar deze het nogal kalm aan deed. Van Leuveren scoorde, zooals reeds gezegd, twee doelpunten en heeft dus zijn plicht gedaan. Toch lijkt het ons voor hem aanbevelenswaardig om zijn snelheid op te voeren, want daar mankeert nog wel iets aan. Met dat al zijn de twee punten weer bijgeschreven en wachten wij met belangstelling de verdere prestaties van ons tweede af. Ajax 3 verspeelde in Oostzaan het eerste punt en bracht het tegen O.S.V. 2 niet verder dan een 11 gelijk spel. Tegen W.F.C. 2 werd echter wederom met scherp geschoten en met een 61 overwinning konden onze jongens de douches opzoeken. De Spartaan 2 was eveneens niet in staat om onze jongens hun zege tocht te stuiten en ging dan ook met 31 ten onder. Wie zendt ons eens een resumé van de gespeelde wedstrijden? Ajax 4 boekte eveneens geen onverdienstelijke resultaten. Tegen U.V.V. 2 werd een 44 gelijkspel bevochten en een visite aan B.F.C. te Bussum bracht een 31 overwinning op. De uitwedstrijd tegen Blauw-Wit 4...., immer een lastig karwei. werd door „Hannover Peter" en zijn mannen tot een goed einde gebracht en met 32 zegevierde Rood- over Blauw-Wit. Tot het volgende nummer! BROWN. De Heer en Mevrouw geven kennis van de geboorte eener Dochter. Hartelijke gelukwenschen. Bestuur. 93

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 5