Resiaurani DIKKER THIJS AMSTERDAM Diner-dansanl v.a. f 1.75 - Lunch f 1.25 ZEEUWSCHE HOEK AMERICAN BAR Zooals reeds bekend., werd ten behoeve van de training onzer spelers een zaal, gelegen Amsteldijk No. 10, gehuurd. Wij waren daartoe ver plicht, daar de benedenzaal in ons Stadion niet meer disponibel is. Trainer Halpern, die door zijn contract met onze zustervereeniging „De Volewijckers" verhinderd was de training te leiden, werd in den beginne vervangen door Jan Distelbrink. Door medewerking van „De Vole wijckers", waarvoor wij haar van deze plaats dankzeggen, wordt wederom onder Halpern indoorgetraind. Daar deze training, in verband met de verduisteringsvoorschriften, thans de eenigste mogelijkheid biedt onze body fit te houden, hopen wij, dat alle spelers van deze gelegenheid gebruik zullen maken, opdat rood-wit weder spoedig haar inzinking te boven komt. Inzake de training van veelbelovende jeugdige spelers onder leiding van bondstrainer Kaufmann werd, evenals voorheen, besloten op de uit- noodiging van den Heer Broeksmit afwijzend te beschikken. Wij stellen ons nl. op het standpunt, dat het clubbelang eischt, dat wij de opleiding van jeugdige spelers in eigen hand houden. Daar de training bij ons, voorheen onder Jack en thans onder Halpern, serieus ter hand wordt genomen, wordt het belang van het Nederlandsch Voetbal, in het alge meen, niet geschaad. Door tusschenkomst van den Heer Arie Knijn heeft Jan Elzenga een bespreking gehad met de Heeren Weber en Moorman inzake een op te richten athletiekafdeeling. De bekende Nederlandsche sprinter, de Heer Wil van Beveren, o.a. bekend door zijn successen op de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn, is eventueel gaarne bereid de leiding op zich te nemen. Ter voorbereiding zullen van de hand van den Heer Van Beveren eenige propaganda-artikelen in ons clubblad verschijnen. Het ligt in de bedoeling alléén de loop- en springnummers te beoefenen; de zgn. werpnummers blijven dus buiten beschouwing. Naast honkbal en cricket, krijgen wij dus bij voldoende animo onzer leden eveneens athletiek, om ons tijdens de zomermaanden fit te houden voor de zware competitiewedstrijden. Wij nemen tenminste als vaststaand aan, dat het Ferry Dukker in het komend jaar zal gelukken een cricketelftal samen te stellen, opdat de „King of Sports" weder in onze kringen gespeeld kan worden. Good luck, Ferry. In plaats van den Heer J. Martens werd aangewezen tot jeugdcom missielid de Heer Wijting, die naar wij vertrouwen dit moeilijke maar zeer zeker dankbare werk, tot aller genoegen zal verrichten. De Heer Oomes werd toegevoegd aan de clubavondcommissie, zoodat deze commissie zal bestaan uit de Heeren de Leeuw, R. de Wit en Oomes. lederen avond 5 uur hei bekende Wiener Schrammel-kwariei o.l.v. Willy Radinger 91

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 3