De westelijke eerste klasse. Een Roiierdamsch oordeel. Ongetwijfeld is er op het oogenblik wat de strijd om het kampioen schap betreft, iets meer spanning in afdeeling I dan in afdeeling II. In afdeeling II heeft V.S.V. een dusdanigen voorsprong verworven (4 punten op Haarlem, nog meer op de rest) dat men aan een kampioenschap der Velsenaren nauwelijks meer twijfelt. Wel is hier van het grootste belang wie tenslotte tot de kopgroep zullen behooren en in dit verband is het verheugend, dat Ajax nog meetelt en dat eerst recht zal doen, als D.O.S. voor de tweede maal geslagen wordt. Maar in afdeeling I is de strijd om de eereplaats nog zeer scherp. Hier hebben voor het oogenblik althans de vier kampioens-candidaten D.H.C., A.D.O., D.W.S. en H.D.V.S. nog volkomen gelijke kansen en zal dus de spanning er voorloopig nog wel in blijven. Anders is het met den strijd tegen de laatste plaats. Het is duidelijk dat K.F.C. in afdeeling I het kind van de rekening wordt en we kunnen nu al wel vast stellen, dat de eens geduchte Koogers het in het vroege voor jaar tegen de Noord-Hollandsche kampioenen niet gemakkelijk zullen hebben. Voor de rest blijkt er in afdeeling II tusschen de middelmooters D.F.C., Feijenoord, 't Gooi en Sparta weinig krachtsverschil te zijn en deze vijf doen ook voor het leidend viertal bitter weinig onder. In afdeeling II is de situatie. Daar zijn Haarlem en Ajax de o.i. kans- looze „runners-up" en met V.S.V. vormen zij dus voor het oogenblik de kopgroep. Dan volgt de middelmoot D.O.S., Xerxes, H.B.S. en Blauw Wit en de staartgroep vormen V.U.C., R.F.C. en C.V.V. De kans dat na Zon dag middelmoot en staart nog verder vermengd worden is vrij groot. In elk geval vermoeden we dat een van beide Rotterdamsche clubs C.V.V. of R.F.C. (en we vermoeden C.V.V.) tenslotte als hekkesluiter zal fun- geeren en op haar beurt een weinig benijdenswaardige taak te ver vullen krijgt. Wat het programma van a.s. Zondag betreft, willen we ons eens tot een voorspelling verstouten. In afdeeling I vermoeden we, dat A.D.O. van D.W.S. gaat winnen, H.D.V.S. van D.F.C., Stormvogels van 't Gooi, Feijenoord van Sparta en D.H.C. van K.F.C. In afdeeling II verwachten we overwinningen van Ajax, V.U.C., Xerxes, V.S.V. en een gelijk spel van Blauw Wit tegen Haarlem. J. H. De N.R.C. van Maandagavond: De Amsterdamsche club weet in haar huidige samenstelling een veel- zins aantrekkelijk spel te ontplooien en in het bijzonder van haar voor hoede kan nog een goede dosis kracht uitgaan. Het waren in dezen wedstrijd vooral Fischer en Stam op den rechter-vleugel, die de aandacht trokken, doch ook de andere leden van het aanvalskwintet hebben zeer verdienstelijk werk gedaan. Met haar verjongde middenlinie, die nu veel beter was dan onlangs tegen Xerxes, en haar achterhoede bestaande uit de beproefde krachten: Keizer, Blomvliet en Schubert, is deze ploeg nog altijd in staat om het tegen de sterkste combinaties in den lande met succes op te nemen." 90

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 2