eerepalm is nu ook naar de haaien. Wij zullen maar hopen, dat wij in den volgenden jeugdflits van betere resultaten kunnen gewagen. Adspiranten 3 sleepten twee overwinningen in de wacht en wel tegen D.V.A.V. en O.V.V.O. De match tegen D.V.A.V. leek ons bij voorbaat ver loren, daar de jongens uit Diemen physiek veel sterker waren, doch Dick de Sterke en zijn kornuiten dachten er anders over en wonnen na spannenden strijd met 21. Goed gedaan, boysl Ook in den wedstrijd tegen T.O.G. ging het van een leien dakje en een 40 zege was het resultaat. Nu volhouden jongens. de kampioenshaven komt in 't zicht. Adspiranten 4 namen revanche voor de nederlaag op het Mosveld en wonnen de returnmatch met 41. Ook Blauw-Wit 6 moest er aan gelooven en verloor met 34. De Heer van Os, die ons ook onderstaand verslag van adspiranten 5 zond, schrijft over den strijd tegen Blauw-Wit als volgt: Deze wedstrijd was, vooral vóór de rust toen onze jongens den wind tegen hadden, het aankijken ten volle waard. Er werd in dit half uurtje zeer vlot gecombineerd, waarbij de linkervleugel Looyen-Losekoot, met daarachter Wenderhold en Speyen, zeer op den voorgrond trad. Keer op keer wisten deze heeren, met listig geplaatste ballen, de Blauw-witters te overrompelen en met succes, want den 10 achterstand dien wij 10 minuten na het begin boekten, werd al spoedig in een 21 voorsprong omgezet; 2 mooie goals van Losekoot, die den bal beide keeren van Looyen, zuiver afgemeten, toegespeeld kreeg. Daarna was het woord weer aan Blauw-Wit; zij maakten gelijk met een schot, dat juist iets te hoog voor v. d. Berg bleek te zijn; kort hierna werd voor halftime geblazen. Met den wind in den rug dachten wij verder een gemakkelijke overwinning te behalen, maar dat is danig tegengevallen. Ook Blauw-Wit speelde stukken beter met tegenwind, zoodat wij alle zeilen hebben moe ten bijzetten om een gunstig resultaat te bereiken. Een geluk was echter, dat nu ook onze rechtervleugel zich van zijn beste zijde liet kennen; ?an Jaaren, Mayer en Been waren hier de Ajacieden die den toon aan gaven. Mayer bracht, in combinatie met Van Jaaren, den stand al spoedig op 32, terwijl Stoffelen, die zoo'n beetje naar zijn vorm had loopen zoeken, er met een flinke pil 42 van maakte. Nog eens zette Blauw-Wit de tanden op elkaar en zoowaar niet te vergeefs, want v. d. Berg zag zich voor de derde maal gepasseerd. Einde kwam met onveranderden stand. Adspiranten 5 handhaafden hun ongeslagen record en klopten De Vole- wijckers met 41. Het verslag hiervan luidt: Het begin was geheel voor de jeugdige Volewijckers, die zich met veel vuur in den strijd wierpen, zoodat onze achterhoede al direct een zware proef te doorstaan had. Er werd in deze periode door onze tegenstanders zóó goed gespeeld, dat het er niet naar uitzag dat wij met de punten zouden gaan strijken. Goed samenspelende, kwamen de groen-witten steeds weer voor ons doel, totdat de druk te groot werd, Starreveld en Nieuwenburg het niet meer konden bolwerken en keeper Maaskant moest visschen. Daarna was het gevaar nog niet geweken; steeds waren De Volewijckers in den aanval, echter zonder succes. Toen de onzen eindelijk eens voor het vijandelijk doel kwamen, speelde één der backs te zacht op den keeper terug, waarvan onze vlugge Van As gebruik maakte om de partijen op gelijken voet te brengen. Boven verwachting was onze achterstand dus verdwenen en dit feit heeft onze spelers blijkbaar zulk een zelfvertrouwen gegeven, dat zij het resteerend gedeelte van den speeltijd steeds aan het woord zijn gebleven. Van As scoorde ook de tweede goal, Luza de derde en Boerkoel de vierde. Mooy, Geudeker, en Van As, hebben een overwegend aandeel in de overwinning gehad. Hiermede zijn wij aan het einde van de derde ronde. So long! BROWN. Ill

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 23