Jeugd voetal- fliisen. Alhoewel ons eerste Juniores elftal in zijn afdeeling de eerste plaats inneemt, zijn de prestaties van dit team toch niet daverend. Na het gelijke spel tegen D.W.S., waarover wij in het vorige nummer van ons blad het één en ander schreven, volgde wederom een draw en wel tegen Zeeburgia. Na spannenden strijd, waarin voor de rust Zeeburgia in de meerderheid was, kwam met 11 het einde, met welken stand beide parten dik tevre den konden zijn. Technisch was ons elftal misschien iets beter, in enthou siasme moesten onze jongens het tegen de Zeeburgianen afleggen. Dit feit kwam wel het sterkst tot uiting, toen Ajax ongeveer een kwartier voor tijd, middels een kanjer van een headball.... Karei Meyer was de producent.... de leiding had genomen. Vele elftallen leggen in zoo'n geval het bijltje er bij neer, doch de jongens van Zeeburgia gevoelden hier bitter weinig voor. Verwoed vochten zij door en zoo waar gelukte het hen, den bal achter den uitstekend spelenden doelman van Heusden te werken, zoodat zij alsnog aan een nederlaag ontsnapten. Met dat al zijn wij weer een punt kwijt jongens en al gaan wij dan aan het hoofd van de afdeeling, veel misstappen kunnen er niet worden ge maakt, want de concurrenten liggen op den loer. D.W.S., dat slechts één punt achterstaat, is er fel op om dien achterstand weg te werken, dus. tanden op elkander. Juniores 2 schijnt een elftal van „ups and downs" te zijn. Werd, na de zware nederlaag tegen D.W.S. weer behoorlijk voor den dag gekomen, tegen Blauw-Wit 2 was het wederom een hopeloos geval. Wel was de nederlaag niet groot...., met 23 verloren...., doch met uitzondering van Hardeveld, Veffer, Kok en De Graaf bracht niemand er iets van terecht. Schande jongens en.... beterschap. Juniores 3.... „Een kampioenskans ligt o zoo snel aan diggelen", oreerden wij in onzen vorigen jeugdflits, toen wij ons derde Junioresteam bespraken. De juistheid hiervan heeft dit elftal ons eerder bewezen dan ons lief was, want een week later lag zijn kans aan gruizelementen. T.W.M., dat op ons veld met 51 de vlag moest strijken, nam in eigen home wraak en bleef nu met 42 in de meerderheid. Voor de T.W.M.-ers een succes.voor ons een bittere pil. Enfin, jongens het is nu eenmaal gebeurd en nakaarten heeft geen zin, maar zorgen jullie er in ieder geval voor nu niet nog verder af te zakken, daar „after all" de concurren ten ook wel eens zullen struikelen. Adspiranten I konden het wederom niet bolwerken en moesten nu de meerderheid van Blauw-Wit erkennen. Met 30 trokken de jongens van Jan van Heeswijk aan het langste eind en behielden daarmede hun kans om als nummer één aan de finish te arriveeren. Ons elftal is nu door deze nederlaag voor één der bovenste plaatsen geheel uitgeschakeld en zullen onze boys nog poot aan moeten spelen, om niet in de onderste regionen terecht te komen. Volhouden knapen en nu niet den moed laten zakken. Adspiranten 2 lieten ons eveneens in den steek, verloren van A.E.D. met 12 en van Watergraafsmeer met 27. Dat hadden wij niet afgespro ken jongens en wat bovendien nog minder gezellig is, de kans op den 110

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 22