Ajax4 - U.V.V. 2 4-4 B.F.C.2 - Ajax 4 1-3 Blauw-Wit 4 - Ajax 4 2 - 3 Heden waren de ongeslagen leiders bij ons op bezoek en ondanks het feit dat zij de geheele match het beste van het spel hadden waren zij bijna „ongeslagen" af geweest. Bij een 31 achterstand na de rust, kwam er plotseling weer vaart in onze voorhoede en als Wyga er snel van door gaat speelt hij Sasconi vrij en diens zuivere voorzet werd in eens benut. 32. Onmiddellijk gaan wij weer ten aanval en uit een doelworsteling weet Hoks gelijk te maken. 33. Weer moesten wij achter komen; slecht werk van onze achterhoede werd direct afgestraft en U.V.V.'s centreforward kogelde hard in. 34. Met nog 10 min. spelen was nog alles mogelijk. Ben Hein wil zich niet onbetuigd laten, krijgt den bal goed voor zijn voeten en de stand is weer gelijk. De laatste 5 min. worden door beide elftallen ten volle be nut en een zeker doelpunt weet de U.V.V.-keeper nog te keeren. Als het einde daar is, mogen wij ons gelukkig prijzen met het resultaat. In 'n stemming het 4e elftal waardig bereikten wij Bussum. Ook op het veld zat er tempo in, telkens weer kogelde de voorhoede op het B.F.C.-doel en dat er niet meer doelpunten zijn gmaakt (het had den er ook 8 kunnen zijn) is aan pech te wijten. Het feit dat direct na ons de opbouw op het veld kwam zegt genoeg. Het houtwerk had deer lijk geleden. Dat wij goed gespeeld hebben wil ik niet beweren, daarvoor waren er te veel perioden dat er slecht geplaatst werd, doch er zat vaart in ons spel. Steeds waren wij sneller bij den bal (behalve Hyman) en daardoor moesten wij den wedstrijd winnen. Na afloop met het geheele gezel schap (alleen Jan Hoks en zijn meisje prefereerden de bosschen) in Am sterdam 'n glaasje bier gedronken, wat gezellig was. Waarom doen wij dat niet meer?? (Bier hebben wij dat wel goed gelezen? Red.) Naar mij ter oore is gekomen, zijn er spelers in ons elftal die er een hobby van maken om Zaterdagsavonds of -nachts van 126 te gaan zwikken op uitnoodiging van niet spelende leden (zijn dat wel goede, leden?), er wordt dan nog 'n zeker vocht geserveerd, dat natuurlijk hee- lemaal verderf is voor voetballers. Eiken dag géén glaasje kan geen kwaad. Dit was dan schijnbaar ook de oorzaak dat er zoo loom werd gespeeld en voor de thee Blauw-Wit het spel in handen had en.... verdiend met een 10 voorsprong de rust inging. Na de thee het zelfde afwachtende spel totdat Blauw Wit, na 'n falen der backs, er 20 van maakt. Ben Hein gaat dan rechtsbuiten spelen, Kamlag binnen en Jan Hoks middenvoor. De laatste 25 minuten hebben wij toen geheel voor ons op- eischt en liet de voorhoede haar kunnen zien. Twee keurige doelpun ten van „Mac" Welling brachten ons op gelijken voet en als in de laat ste minuut één der Blauwwitters hands maakt kwam dit nergens anders door dan het steeds snellere aanvallen van onze voorhoede waartegen Blauw-Wit's achterhoede geen stand kon houden. Welke achterhoede kan dat wel? Laten wij het antwoord schuldig blijven, jongensl HANNOVER PETER. 108

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 20