laten meedoen, doch deze was niet te vermurwen en Vol. moest zich met een invaller tevredenstellen. Reeds direct na het begin ondernemen onze jongens eenige goede aan vallen op het Vol. doel; van Tuyl is doorgebroken, doch wordt op het juiste moment ten val gebracht. De toegestane penalty wordt door Boon stoppel recht tegen den goalkeeper aangeschoten en de kans is ver keken. Dit geeft de Vol. moed en het duurt niet lang of zij nemen zelfs de leiding. 10. De middenlinie neemt een te afwachtende houding aan, terwijl Janse en Boonstoppel te veel pingelen. Reyenga speelt een vlotte partij en uit één zijner voorzetten kopt Boyenk keurig in. 11. Rust. Na de thee volgen over en weer goede aanvallen, maar het goede schot ontbreekt. Bovendien zijn de beide keepers goed in vorm. Prima werk van Schoevaart stelt van Tuyl in staat een goed doelpunt te scoren. 21. Weer is het Reyenga, die een hard schot lost, hetwelk de Vol. keeper niet klemvast kan houden, via den paal springt de bal terug in het veld. Boyenk deponeert dan den terugspringenden bal in het net. 31. Vol. zet nu alles op den aanval, doch Donker geeft niet thuis. Ook de A-voorhoede zit niet stil en de Vol. keeper moet menigmaal de handen uit de mouwen steken. Mollema voorkomt dan een zeker schijnend doelpunt door den bal keurig uit het doel te koppen. Bravo Piet. In den stand komt geen verandering meer en de zooveelste overwin ning van het zesde is een, feit. Jongens van Van Tuyl houdt vol!. Ajax 7. Het zevende schijnt dit seizoen het zwarte schaap te willen worden. Van A.S.H. 2 werd met 21 verloren en hoewel er een opleving scheen te komen door een fiksche overwinning op W.M.S., en wel met 71; tegen Olympus 2 was het weer mis, met 52 gingen de onzen ten onder. En nu de oorzaak of liever de oorzaken. Ten eerste. Reeds eenige malen is het voorgekomen, dat enkele spelers wegbleven, zoodat dan met 8 of 9 menschen de wedstrijd moest worden aangevangen. Gelukkigerwijze kon het elftal meestal wel worden aan gevuld met Juniores, doch dat neemt niet weg, dat dergelijke dingen toch niei mogen voorkomen. In Ajax niet en dus in het zevende ook niet. Tot mijn genoegen kan ik constateeren, dat de Elftalcommissie reeds de nocdige maatiegelen heeft genomen en de wegblijvers niet heeft opgesteld. (Zeer juist. Red.) Ten tweede. Het spijt mij, dat ik het moet zeggen, maar Schalm is momenteel ge heel uit vorm, welk feit hij trouwens zelf bevestigt. Het is jammer, maar er zal niets anders opzitten, dan dat hij zich meer concentreert op de wedstrijden, door b.v. op Zaterdagavond vroeger naar bed te gaan. Wat jou, Schalm!? Het is zoo spijtig voor je medespelers en wij zullen aannemen, dat het een „slip of the pen" was. Vanaf heden er weer ouderwetsch opzitten. In verband met de ontstellende berichten over onvolledigheid van het zevende, had ondergeteekende weer eens zijn spullen bij elkaar gegaard, welke tusschen twee haakjes nog keurig in orde waren; ik kon er zoo instappen. Helaas of liever gezegd tot mijn genoegen waren de Heeren nu volledig, zoodat de zonen niet konden „genieten" van hun vader's spel. Nu bleef ik gespaard voor hun critiek. Wat was beter? Schalmpianen, „het sal reg kom" en ik reken er op. IJRREF. 107

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 19