Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e Ajax 5. Als de voorteekenen niet bedriegen, kunnen wij in bovengenoemd elftal onze eerste kampioen begroeten en als wij zoo iedere week de uitslagen van de diverse Ajax-elftallen bekijken, gelooven wij niet, dat het bij één kampioenschap zal blijven. Dit is een verblijdend teeken en een bewijs, dat wij over een kern gezonde organisatie beschikken. Het ware slechts te hopen, dat de alge- meene toestand eveneens in een rooskleurig licht bekeken kon worden; nu wordt de domper wel eens gezet op het gevoel van trotsch en vreugde over de goede resultaten van onze vereeniging. Het werk voor de vereeni- ging moet echter een stimulans voor ons zijn, om cns aan dat neerdruk kende gevoel te ontrukken. Laten wij daarom met alle kracht arbeiden aan de handhaving van onze organisatie, laten wij deze organisatie nog meer versterken door elkaar zooveel mogelijk medewerking te verleenen. Bij den wedstrijd Ajax 5T.I.W. 2 stond een hinderlijke en onaangename wind schuin over het veld. Het spel ondervond daarvan zeer zeker invloed, maar dat neemt niet weg, dat er soms slecht werd gespeeld. Speciaal demonstreerden de onzen een gebrek aan snelheid; onze tegenstanders waren steeds eerder bij den bal. Zij vonden onze achterhoede met Hagen aan het hoofd echter in goeden vorm. Toch zagen onze jongens kans om de score te openen; bij een goeden voorzet van Kamlag, zet Beekmeyer zijn hoofd onder den bal en het is 1—0. T.I.W. is echter niet ontmoedigd en het verdiende tegenpunt laat niet lang op zich wachten, 11. Ajax zoekt het dan eindelijk in open spel en reeds de eerste aanval heeft succes; Kikkert geeft een goeden voorzet, Kamlag is er als de kippen bij en via een been van één der backs verdwijnt de bal in het doel, 21, met welken stand de rust komt. Cnze jongens zetten na de rust hun open aanvallen voort, het schieten is echter zwak, waardoor succes uitblijft. Kamlag speelt zeer zelfzuchtig, waardoor verschillende kansen te loor gaan. Eenige uitvallen van T.I.W. en eenige corners op ons doel worden door onze achterhoede naar behooren afgeslagen. Onze voorhoede ziet dan nog kans een doelpunt te scoren en komt het einde van dezen niet erg hoogstaanden wedstrijd. Het vijfde houdt niet van halve maatregelen. Nu werd het ongeslagen W.M.C. 2 even met 90 aan de zegekar gebonden. Kikkert schijnt langzamerhand weer in vorm te komen. Niet ^minder dan '5 doelpunten werden door hem gescoord. Zooals ik reeds "in mijn vorig verslag opmerkte, zijn deze partijtjes nooit prettig door den slappen tegenstand. Binnenkort zal ik het doelgemiddelde eens opmaken. Cijfers om van te likkebaarden natuurlijk. Ajax 6. Wij kwamen, zagen en overwonnen. Dit elftal schijnt eveneens in ongenaakbaren vorm. S.A.V.M. 3 moest met niet minder dan 61 de meerderheid van de onzen erkennen. Tegen Volewijckers 4, de big match, ging het zoo gemakkelijk niet. Onze vrienden van den overkant gaven zich zoo maar niet gewonnen, te meer daar zij hun kans op de bovenste plaats wilden behouden. Het was wel zeer spijtig voor hen, dat één hunner spelers niet mocht mede spelen, omdat deze zijn identiteitskaart had vergeten. Van Ajax-zijde trachtte men den scheidsrechter nog over te halen om den speler te 106

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 18