Langzaam vulde zich de tribune. "Naast hem kwam een gezellige dikkerd zitten, die gaarne tot een praatje bereid bleek. ,,Zoo", knorde de mollige buurman, het ,,A) AS-Nieuws" inkijkend, ,,ze hebben het 11-tal weer door elkaar gegooid. De 11-tal-commissie lijkt wel gek." Jansen, die nu een ongezochte gelegenheid kreeg om met zijn relatie te geuren, loog-. ,,Ja, meneer van Waardenburg zei een paar dagen geleden nog tegen me-, ,,We zullen Zondag Bromvlieg weer eens vóór zet ten." De dikke deed ineens geinteresseerd. "Heeft TAarinus dat gezegdDe vent is getikt". Jansen kreeg een schok. TAarinus" zei de kerel of 't zijn broertje was. Daar kon hij niet tegen op,- hij zweeg verder maar. Plotseling kreeg hij den Heer van Waardenburg in de gaten, die naar zijn plaats ging. Jansen greep drie maal naar zijn hoed en zette z'n gezicht even zoovele malen in de plooi, maar, tot z'n groote teleurstelling zag de Heer van Waardenburg, die links en rechts beken den groette, hem niet. Lenige rijen vóór hem ging hij zitten. Even later begon de wedstrijd. Het spel viel tegen, zooals zoo vaak voorkomt als de verwachtingen hoog ge spannen zijn. Zonder eenige emotie verliep de eerste helft en toen de pauze aan brak stond het nog OO. 7n de rust gingen de meesten wat gebruiken. Jansen vroeg voorzichtig aan zijn vrouw of ze een koppie koffie wilde. Mevrouw, die in haar huwelijk met den kappersbediende geleerd had zuinig te zijn, bedankte min of meer snibbig. Ze vroeg of het nog lang duurde, want dat kinderachtig gesul van groote mannen met een balletje verveelde haar al lang. Jansen beduidde haar zachter te spreken/ niet iedereen behoefde te weten, dat ze van voetbal geen kaas gegeten had. De wedstrijd werd hervat Weer had Jansen gepoogd om de aandacht van den Heer van Waardenburg te trekken, maar weer was het tevergeefs. Het spel had weer niet veel om het lijf en het publiek hield zich ongewoon rustig, zoodat het geheel een saaie vertooning werd. Alleen tegen het einde leefde de strijd eenigszins op. Beide n-tallen vonden het blijkbaar beneden hun stand om zonder één goaltje naar huis te gaan. Er kwam wat meer spanning en er werd door de toeschouwers weer meegeleefd. 7n de laatste minuten werd de thuisclub echter geheel op eigen helft teruggedrongen en de Al AS"-aanhang zat 'm hevig te knijpen. Ook Jansen volgde met een bang hart iedere wenteling van den bal. Zóó was hij door het hachelijke van de situatie ingepakt, dat hij niet bemerkte hoe vreemd zijn vrouw deed. Ze was ineens met de grootste belangstelling bij den strijd en gesticuleerde als een bezetene. Poen kwam eenige seconden vóór het einde het door iederen ,,AJASS1AAN" gevreesde moment: na herhaalde succeslooze aanvallen gelukte het den midvoor van de bezoekende club te scoren en was ,,AJAS" geslagen. En op dit oogenblik, toen heel ,,AJAS" even verpletterd terneer zat, sprong Mevrouw Jansen op en gilde met een stem, die niets menschelijks meer had, maar door ieder een kon worden verstaan, uit: ,,Man, dat heeft die aardige blonde mellekboer van het hoekie gedaan,- ik had 'm al een heele tijd in de gate. Hoera!" Jansen schrok zich dood en trok met geweld zijn vrouw naar benee. Verscheidene honderden paren oogen keken het echtpaar Jansen allesbehalve vriendelijk aan. Een Heer, eenige rijen naar voren, had zich staande omgewend en zag door zijn dikke brilleglazen hevig vertoornd naar de veroorzakers van deze rel. Het was de Heer van Waar denburg,- de joviale groet met het ouwe-kennissen-gezicht bleef nu achterwege. VOORNE VAN PV77EN. Den Heer Voorne van Putten, wiens artikelen wij al eenigen tijd misten, zeggen wij voor deze nieuwe bijdrage hartelijk dank enwij houden ons aanbevolen voor verdere pennevruchten van zijn hand! (Red.) 102

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 14