Critieke Momenten. ,,7Aes goed, meneer van Waardenburg?" ,,]a, dank je wel, Jansen." Vliermee moest, op hoog bevel, de conversatie afgeloopen zijn. De baas wilde niet, dat het personeel het initiatief nam tot een gesprek. Er moest met aandacht gewerkt worden en bovendien hielden de meeste klanten cliënten zei de baas altijd niet van geklets over het weer of den toestand". Op vragen kon beleefd, maar kort, worden geantwoord en daarmee: basta! Jansen, de oudste bediende, gedwee en bangelijk, waagde het niet tegen het strenge verbod van den patroon in te gaan, hoe graag hij ook met dezen cliënt een paar woorden zou hebben gewisseld over den a.s. belangrijken wedstrijd tus- schen ,,AJAS", de groote en sterke voetbalclub, waarvan de Vleer van Waarden burg de voorzitter en Jansen de meest toegewijde supporter was en een concur- reerende vereeniging uit de stad. Iedere voetballiefhebber was vol van de ophanden zijnde sportgebeurtenismen overwoog de kansen van deze derby en verheugde zich bij voorbaat over het genot, dat deze ontmoeting aan de fijnproevers zou bieden. Wat zou ons kappertje a.s. Zondagmiddag tusschen zijn kornuiten op de staan- tribune graag eens willen ophakken over allerlei vertrouwelijke mededeelingen, die de VIeer van Waardenburg hem persoonlijk had gedaan. Wie immers kon zich be roemen op zóó'n connectie: den Vleer van Waardenburg-zelf, den grootsten auto riteit op voetbalgebied in de stad, den man, die bij ,,AJAS" alles te zeggen had. Naarmate het gezonde, blozende gelaat van den Vleer van Waardenburg meer en meer onder het witte schuim te voorschijn kwam, werd de kans op een praatje kleiner en kleiner. Nu was Jansen klaar, op het aangeven van hoed en jas na. Daarvoor moesten beiden naar een verafgelegen hoek van het vertrek en toen werd het Jansen te machtig, gebruikmakend van deze unieke gelegenheid, verstoutte hij zich te fluisteren.- ,,Wat denkt U van Zondag, meneer?" „Zoo", zei de voor name klant, interesseer jij je ook voor voetbal?" ,,Nou en of", antwoordde Jansen, ,,ik slaan nooit een wedstrijd overik staan altijd onder de klok, ld weet wel." ,,0 ja, juist" zei de Vleer van Waardenburg lachend en toen gehoorgevend aan een impuls zijn portefeuille pakkend ,,wil je dan Zondag eens fijn zitten Vlier heb je een invitatie en hier nog een voor je vrouw. Veel pleizier!" TAet een hoogroode kleur en volkomen uit het lood geslagen bleef Jansen eenige oogen- blikken met de kaarten in zijn handen staan. Vlij had vergeten te bedanken, zóó confuus was hij door dit royale gebaar. Jhuisgekomen lichtte hij direct zijn vrouw in over het buitenkansje, dat hem te beurt was gevallen. JAevrouw Jansen, die voor voetbal niets voelde, er eigenlijk stierlijk het land aan had, omdat het haar man iederen Zondag van huis hield, kon over de uitnoodiging moeilijk enthousiast worden, maar toen ze hoorde, dat de wedstrijd in ^Meerhoven zou worden gespeeld, waar ze zoo lang had gewoond en waar ze in jaren niet geweest was, vóelde ze er wel wat voor/ ze zou meegaan. De volgende dagen kropen voor Jansen voorbij. Ontelbare malen haalde hij de kaarten te voorschijn om ze te bekijken. Eindelijk was het Zondag. De beste spullen moesten aan, want ze zouden plaats nemen in de Overdekte Vribune, tusschen de chic. Eindelijk zou z'n hartewensch om ook eens overdekt" te zitten in vervulling aan. Vlij hoopte nu alleen nog maar, dat de lui van de staantribune hem zouden .junnen zien. Lang voor het begin van den wedstrijd zaten ze op hun plaatsen, vlak achter het officieele vak. Er was nog niemand, want de habitues kwamen altijd op het nippertje. TAevrouw kon er niet over uit, zoo veranderd als ze JAeerhoven vond, de rest interesseerde haar absoluut niet. Jansen zat te prakkizeerenhij was het met zichzelf nog niet eens hoe hij meneer van Waardenburg zou groeten als die straks zou komen. Qaan staan en een buiging maken, zooals in het salon gebrui kelijk was, zou hier te veel opvallen. Blijven zitten en de hoed afnemen zou mis schien het beste zijn, hij zou er eventjes bij glimlachen, een ouwe-kennissen-gezicht zetten, dat zou op de omzittenden indruk maken. Alleen moest hij oppassen niet te familiaar te worden. 99

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 11