A J A X- NIEUWS A] ax - Haarlem. No. 4 Zaterdag 9 November 1940 24 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van J. DE BOER Jr.. F. H. W. DE BRUYN en J. L. MELCHERS Redactie-adresF. H. W. DE BRUYN. Molenkade 9, Duivendrecht Medewerker: J. HOVEN Aid. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32. 's-Gravenhage, Tel. 776978, Postreken. 113258 Ajax heeft zich in vlot tempo door het eerste gedeelte van de competitie heen gewerkt en de wedstrijd tegen Haarlem, die nu aan de beurt komt, is al de achtste wedstrijd. Het gaat haast te snel en een enkele onderbre king, hetzij voor districts-wedstrijden, vriendschappelijke ontmoetingen of een dag rust voor de ploeg, verdient zelfs aanbeveling. Wij vermelden dan nog even, dat Ajax voor de competitie achtereen volgens won van C.V.V. in Amsterdam met 51, van D.O.S. in Utrecht met 51 en van R.F.C. in Amsterdam met 62, vervolgens verloor van V.S.V. in Velsen met 20 en van Xerxes in Rotterdam met 31. Daarop volgde weer een overwinning op V.U.C. te Amsterdam met 51 en een gelijk spel in het Olympische Stadion tegen Blauw-Wit met 00. Al is dan hierdoor praktisch een achterstand van 5 punten op de leiden de V.S.V. ontstaan, toch mogen we over deze resultaten niet ontevreden zijn. Als men bedenkt dat Ajax het seizoen met een sterk verjongde ploeg begon en dat van het nieuw gevormde elftal j.l. Zondag in het Olympische Stadion tegen Blauw-Wit nog weer vier spelers (Potharst, Been, Hordijk en van Wijngaarden) vervangen moesten worden, dan is er stellig geen reden tot ontevredenheid. Met een beetje geluk hadden de resultaten in Vel sen, Rotterdam en in het Olympisch Stadion zelfs gunstiger kunnen zijn. Het is onze besliste meening, dat niet de afwezigheid van Potharst, Been en Hordijk, maar wèl het gemis van van Wijngaarden Ajax j.l. Zondag tegen Blauw-Wit de overwinning gekost heeft. Juist voor snelheid waren langzame spelers als van Keulen en Weerman te overrompelen geweest. En inderdaad kwamen voor links de kansen, die door gemis aan tempo verloren gingen. Maar nakaarten helpt niet en afgezien daarvan is een gelijk spel in Zuid geenszins oneervol. Wèl belangrijk was, dat het spel van Ajax, al was de aanval niet productief genoeg, zeer goed voldeed. De achterhoede was bijzonder soliede en het is zelfs de vraag of het niet het beste zal zijn deze zoo te laten. Ajax heeft nog altijd prima reserve-materiaal. Men kijke slechts naar de lagere elftallen! Maar zonder ons al te zeer te verdiepen in allerlei mogelijkheden, zijn we en we zijn overtuigd dat het Amsterdamsche publiek er net zoo over denkt al zeer voldaan als deze jonge ploeg zich onder de sterkste handhaaft en een goede en aantrekkelijke partij speelt. Daar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 1