A j ax-Pickles. Een goede buur die momenteel in Duitschland werkt, deelde ons mede, dat hij het goed naar zijn zin heeft, maar hij mist voetballen (hoe is het mogelijk. Red.). Alle Ajacieden, namens Jaap, de hartelijke groeten en (zooals hij het schrijft) met goeden moed naar het kampioenschap. Riet adres van Jaap luidt: Brüx "Wohnlager C 2i, Wohnheim 14, Zimmer 83, Sudeten Qau, Duitschland. uit Uw voetballoopbaanEen 5O overwinning op Ajax!.... Uit een interview met den ,,Stormvogels"- speler Uaak. Ajacieden, die verklaring beteekent voor ons een compliment. Laat het tot in lengte van dagen zoo blijven, maargeeft onzen tegenstanders tot zoo'n verklaring weinig of geen kans. BROWN. is beter dan een verre vriendmaar dat men van een verre vriend" ook nog wel plezier kan beleven, bewijzen onderstaand epistel en dramatiscbe-voetbal- gedicht, dat wij van onzen ,,7eijenoord"-vriend, den Ueer Phida "Wolff Jr., mochten ontvangen en waarvoor wij hem van deze plaats hartelijk dank zeggen. Redactie Clubnieuws Ajax. Mijne Heeren, Uw opmerking op den achter-omslag van Uw laatste clubblad is niet de stem eens roependen in de woestijn geweest want inderdaad ben ik weer wat wakker geschud. Ik geloof dat ik mijn Amsterdamsche vrienden den laatsten tijd schromelijk heb verwaarloosd en daarom stuur ik U spon taan, snel en secuur een gloednieuwe pennevrucht „gratis-en-voor-niks" (dit natuurlijk geheel sub rosa uit vreeze voor een aanvraag-om-meer- lawine). Moge ik besluiten met mijn beste groeten aan mijn Aojaks-uit-de-Meir (zooals ze in de Willemstraat plegen te jargonneeren) en (niet schrikken, want je kunt nooit weten hoe een koe een haas vangt en bovendien is dit een aanhaling uit een vroeger telegram van Uw Bestuur) „tot ziens in de Kampioenscompetitie"1. PHIDA WOLFF Jr. Wij weten niet, wat de Feyenoorders weer in hun schild voeren, maar wat ons betreft, zijn wij, met betrekking tot de eerste plaats, niet zoo op timistisch gestemd doch.... je kunt nooit weten hoe een koe.... (zie boven) Red. Jaap Hordijk „Wat was het mooiste moment 74

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 10