Ajax-R.F.C. Gij, die mocht denken hier een goed leesbaar en vlot verslag van boven genoemd sport-evenement aan te treffen, roep ik een halt toe. Stop en ga verder met interessanter bezigheden, hetzij, dat U zit te ganzeborden, hetzij dat IJ de vroolijke klanken Uwer radio beluistert, hetzij, dat U het een voudige spelletje van „buurt-bom-inslaan" tellen aan het beoefenen bent. Te geloovendat ik aan dit verzuim echter alleen schuldig ben, is ook lichtelijk overdreven, mijn inziens is het niet geheel juist van mijn confrère Brown, om 30 minuten na het eindsignaal, mij alsnog een wedstrijdverslag op te dragen. Doch eilassie, hier zit ik en ik kan niet anders, zoo waar helpe mij de toetsen van mijn typewtiter. Ik heb geen notitie's, dus hoe was het ook weer. We hebben gewonnen, dat weet ik pertinent, ik weet zelfs nog, dat het 62 is ge worden; ook herinner ik mij nog, dat onze jongens in half-time met 4O voor stonden. Wie precies de doelpunten gemaakt hebben, ben ik vergeten, wel weet ik, dat Gerrit Fischer hier een belangrijk aandeel in had, en dat dit jongmensch weer een keurig, haarfijn partijtje voetbal speelde. Ook Rinus Bijl, had een be langrijk aandeel in de overwinning, zijn spel is misschien een beetje slow, doch zijn raffinement weet dit ruimschoots te vergoeden. Een middenvoor, die tus- schen bewegelijke, handige binnenspelers zijn plaats altijd dubbeldik waard is. Onder de bedrijven bezondig ik mij aan iets, dat ik tot op heden nooit graag gedaan heb, nl. een spelers beschouwing. Natuurlijk moet ik er nu even mee doorgaan, hopelijk, nemen jullie eerste elftal Ajacieden het mij niet kwalijk, voorloopig zal ik niet meer zondigen. Ik had het dus over bewegelijke, handige binnenspelers; tot Zondag j.l. had ik nog geen tijd gehad onze nieuwe „inside's" gade te slaan. Hoewel ik me niet gaarne aan zou matigen, na één keer het zaakje bekeken te hebben, geloof ik toch wel, dat me een paar dingen positief zijn opgevallen. Gr oenewoud, voldoet volkomen aan het bovengenoemde, zijn „passes" zijn keurig, zuiver en op maat, zijn schijnbewegingen hebben reeds Volkers allures, dit spelertje zal er best komen. Van Ackerman vertelde men mij, dat hij tot beter in staat is, ik wil dit gaarne aannemen, en mijn oordeel opschorten, wat hij echter direct kan en moet verbeteren, is zijn tempo, hij is nog jong. maar juist daardoor mag zijn spel geen indruk vestigen van „wat jullie weten, ben ik al vergeten". Wij weten echter, dat dit je bedoeling niet is, dus trainen Boy, tempo en er boven op zitten, dan zal „het waerachtig wel gaen." Erw.in was Erwin, dus everything O.K., alleen zat het hem niet erg mee. Volgende keer weer een paar doelpunten, en dan is dat ook weer geregeld. In de half-linie speelde Jan Schubert een rustig en gedegen partijtje voetbal, alleen zijn „afgeven" lijkt me iets minder vlug dan vroeger. Van Stoffelen, is zijn plaats nu reeds waardig, hetgeen wel iets zeggen wil, met iemand als Wim Andriessen als voorganger, voor stopper spil lijkt hij me echter niet zoo geijkt. Pietje Leemhuis, bewegelijk en actief als altijd, doch minder specta culair als in zijn Ajax begin periode. Potharst, moet zijn haar laten groeien, ik geloof werkelijk, dat we Van Kol dan weer eens terug krijgen. Dick Been, ja „what about Dick", heb je mis schien iets van een aap ingeslikt? Niet, dat je zoo oud bent. ik weet wel, dat ik tegen jou iets mag zeggen, maar dat zou ik toch niet graag beweren. Wat je nu echter aan het doen bent, lijkt me ook niet juist, je bent precies als een zandlooper weer aan het terug loopen, als je zoo doorgaat zie ik je nog eens weer in de Juniores spelen. Verdikkeme Kerel, wat ben jij jong en soepel geworden. Nee Dick, nu moet je mij geen borreltje aanbieden, want dan zou je uit beleefdheid eentje mee drinken en daar ben je nog te jong voor. In ieder geval, ik meen wat ik zeg, ga zoo voort, misschien komen er nog eens Interland-wedstrijden, natuurlijk mag je mij dan een „rood pannetjesturen. Gerrit stond in goal, en was Keizer. That's all. 46

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 6