onzer spelers geblesseerd geraakte. Eerlijkheidshalve dient erkend te worden, dat ook onze spelers niet vrii uitgingen. In den vervolge hopen wij, dat de N.V.B. bij belangrijke wedstrijden een scheidsrechter aanwijst, die inderdaad de capaciteiten bezit een match van het begin tot het einde behoorlijk te leiden, m.a.w. ruw spel onmogelijk maakt door juiste toepassing der spelregels. Aan het slot van het verslag willen wij de spelers, in het bijzonder Fischer, er op attent maken, dat er maar één man in het elftal is, die bevoegdheid bezit voor de één of andere beslissing bij den scheidsrechter te appelleeren en dat is de aanvoerder. Tot zoover onze zegsman (waarvoor onzen dank, Red.) Ook in Rotter dam, tegen Xerxes konden we het, zooals reeds gezegd, niet bolwerken en met een 13 nederlaag konden wij onze biezen pakken. Dat wij verdiend hebben verloren, staat vast, maar.... het was in 't geheel niet noodig geweest. Hadden wij voor de rust de zaak flink aangepakt, dan was er geen vuiltje aan de lucht geweest, maar aangezien de heeren weinig werklust aan den dag legden, ging onze kans in een prutsig gedoe te loor. Wel kwamen wij na halftime met 10 voor, maar toen achtereen volgens van Wijngaarden, Ackerman en Dick Been van het tooneel ver dwenen en ons elftal als een spel kaarten door elkander werd geschud, had Xerxes de overwinning voor het grijpen en.wat U en ik ook zou den doen, de Rotterdammers grepen haar. Klaassen, die den, in den strijd tegen V.S.V. geblesseerden Potharst verving, had geen gelukkig debuut en hielp, door hardhandig afhouden van een tegenstander, Xer xes, zij het indirect, aan den gelijkmaker. Ook Ackerman had zijn „jour" niet en Joop v. Stoffelen kreeg pingelallures, hetgeen voor een speler in het algemeen, maar voor een spil in het bijzonder, een kwaad ding is. Snel overboord die draaitol-neigingen, Joop.... en in het vervolg alleen lange trappen naar de vleugels, of een kort tikje naar een vrijstaand clubgenoot. De rest van dit trieste voetbalverhaal zullen wij maar in de doofpot stoppen en maar hopen, dat onze stormlinie, zooals in de eerste drie matches, weer naar vijf d zes doelpunten per wedstrijd terugkeert. Ons tweede elftal schijnt ook weer een leidende rol te gaan spelen, want na de klinkende zege op D.W.S. 2 moest A.F.C. 2 met 51, R.C.H. 2 met '21 en Stormvogels met 30 er aan gelooven. De heeren schijnen werkelijk grootsche plannen te hebben. D. C. vertelt van de matches tegen R.C.H. en Stormvogels onder het hoofd „Wedstrijdverslagen" het één en ander (waarvoor onzen dank. Red.) Het derde elftal begon het seizoen met een bijzonder fraaie start. Na eerst D.W.S. 3 op eigen veld mét 62 te hebben verslagen, werd een week later Zeeburgia met 71 en j.l. Zondag K.F.C. 2 met 21 er onder gehouden. Wat gaan we doen, mannen. Met ons vierde elftal wilde het in het begin niet erg vlotten, daar na de nederlaag tegen Hilversum 3 prompt een dito volgde tegen Vrienden schaar 2 (met 42 bleven de Culemborgers in de meerderheid). De uit wedstrijd tegen D.O.S. 2 leverde ons echter een overwinning op, zoodat de eerste steen op het pad, dat naar het leidende peloton leidt, is gelegd. Zondag j.l. kregen „Hannover Peter" die een trouw medewerker aan ons blad is geworden en zijn makkers, B.V.C. uit Bussum op bezoek en zij toonen zich buitengewoon gastvrij. Zevenmaal presenteerden zij uit de doelpuntentrommel, maar.... wij gelooven niet, dat de gasten die royaliteit erg geapprecieerd zullen hebben. Maar in ieder geval het was goed bedoeld en in Bussum geven wij revanche. En hiermede zijn wij aan het einde van ons AjaxN.V.B.-voetbalover zicht. Tot het volgende nummer. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 5