Langs de lijnen van hel A j ax-N. V.B.-voelbal. Konden we in het vorige nummer van ons orgaan twee overwinningen van captain Schubert en zijn teamgenooten vermelden, thans smaken wij dit genoegen niet, daar ons eerste elftal na de zege op R.F.C. waarvan collega Melchers op zijn bekende vlotte wijze elders in dit blad het één en ander vertelt zoowel van V.S.V., als van Xerxes verloor. Van een oud-international ontvingen we onderstaand verslag van den wedstrijd in Velsen en daar dit relaas niet parallel loopt met de repor tages, die wij in eenige dagbladen lazen, hebben we het in extenso overgenomen. De man van het vak schrijft dan: In een door ons van het begin tot een kwartier voor het einde zeer goed gespeelden wedstrijd moesten wij wederom tegen V.S.V. in Velsen het onderspit delven. De verdediging van de Velsenaren. in het bijzonder doelman Michel, die in dezen vorm zonder twijfel de beste keeper van Neder land is, was buitengewoon op dreef. Aanvallend kregen de V.S.V.-ers echter geen schijn van kans; Joop van Stoffelen schakelde v. d. Lugt uit en Piet Leemhuis, in samenwerking met Jan Potharst, den gevaarlijken linker vleugel. Keizer kreeg maar én m o eil ij k schot te verwerken en wel 5 minuten voor tijd van Balvers. Het eenigste doelpunt voor de rust werd veroorzaakt door een tactische fout van Gerrit, die i.p.v. den bal te vangen of corner te stompen het „projectiel" voor den doelmond sloeg, waardoor de V.S.V. rechtsbinnen v. d. Kuyl via den voet van Dick Been gelegenheid kreeg te scoren. In verband hiermede meencn wij Gerrit er op attent te moeten maken, dat hij door roepen meer leiding aan de achterhoede moet geven. In dit geval werd hij bij het wegwerken van den bal n.l. door Dick gehinderd, wat niet gebeurd was. als hij tijdig zijn stem had laten hooreti. Voor de rust gelukte het Erwin tweemaal door te breken. Het eerste schot werd door Michel meesterlijk corner gewerkt en het tweede schot ging jam merlijk eenige centimeters langs den verkeerden kant van den paal. Verder dient aan de vergetelheid te worden ontrukt een schitterend schot van Dick Groenewoud, dat eveneens buiten bereik van (jen keeper naastging. In de tweede helft werd met den wind in den rug direct flink aangepakt met tot resultaat, dat wij diverse kansen kregen, die door Michel op uitstekende wijze werden gekeerd. Een door Schubert voorgezette bal werd door Fischer keihard ingekopt doch wederom was Michel aanwezig het gevaar te bezweren. Een minuut of twintig voor het einde werd Erwin op unfaire wijze in het strafschopgebied door de Vries tegen den grond gewerkt. Scheidsrechter Crabbendam wenschte schijnbaar de consequentie van een strafschop niet te aanvaarden en liet, na den indruk gevestigd te hebben een penalty toe te kennen, doorspelen met het gevolg dat Sterk er in slaagde uit dezen aanval een doelpunt te scoren; i.p.v. 1-1 was de stand thans 20 in ons nadeel. De gevolgen hiervan zijn wij in het laatste gedeelte van den wedstrijd niet meer te boven gekomen. Dat appelleeren, instede van doorspelen fout is, werd onomstootelijk bewezen, want nagenoeg ons geheele team appelleerde, wat tot gevolg had, dat V.S.V. gemakkelijk den voorsprong kon vergrooten. Hopenlijk zal dit in de toekomst niet meer voorkomen. Mede dank zij de onvoldoende leiding van den scheidsrechter ontaardde de toch al harde westrijd zoodanig, dat wij van geluk mogen spreken, dat geen 44

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 4