oeficieele mededeelingen l/k De westelijke eerste klasse. Diploma's Er begint al teekening in de ranglijstjes te komen. Opvallend is in eerste instantie dat van de afdeelingskampioenen niet die kracht uitgaat, die verwacht was. Feyenoord is twee punten bij de leidende ploeg harer af- deeling, D.W.S., ten achter en Blauw-Wit is bij de nummer één harer afdeeling al vijf punten ten achter. Nu zegt dat nog niet zoo heel veel. We zijn pas aan het begin en allerlei schommelingen zijn nog mogelijk. Niettemin lijkt de kans ons groot dat er heel wat veranderen moet, willen Feyenoord en Blauw-Wit opnieuw op de eerste plaats eindigen. Voor Feyenoord lijkt ons dat eerder mogelijk dan voor Blauw-Wit, tenminste wanneer de Rotterdammers er in slagen Zondag in den Spaarndammer- polder D.W.S. de punten te ontnemen, wat niet zoo gemakkelijk gaan zal. En dan zijn D.H.C. en A.D.O. er nog, ploegen die stellig tot het einde vol zullen houden. De strijd is dan ook zeer open in afdeeling I en voorloopig is elke voor spelling nog een gissen. In afdeeling II, de afdeeling van Ajax, gaat V.S.V. trotsch aan het hoofd met twee punten voorsprong op'haar naaste concurrenten, waar ook Ajax nog toe behoort, al is de positie van Xerxes en van Haarlem op dit oogenblik gunstiger. Het is natuurlijk niet onmogelijk, maar toch wél onwaarschijnlijk, dat anderen er nog aan te pas zouden komen, niet zoozeer omdat zij 5 punten achter liggen, doch omdat het spel dezer ploegen niet vermoeden doet, dat zij nu voortaan vrijwel alles winnen zullen. Wél belooft de strijd tegen de laatste plaats hier zéér fel te worden! Het is een bijzonder interessante afdeeling, óók omdat practisch van geen enkele ontmoeting het resultaat te voorzien is. Dat waarborgt nog een reeks boeiende ontmoetingen in het stadion van Ajax! J. H. Voorgesteld als Junior-lid: K. H. W. Carton. Voorgesteld als Adsp.-lid: F. Bloem, J. ten Hoonte, G. van Klingeren, W. Kalse, A. Kraan en E. Luza. Voor den wedstrijd tegen „VUC" zullen deze nog aan het terrein verkrijgbaar zijn. Een ieder gelieve dus hiervan te profiteeren en zijn diploma op te nemen. De niet afgehaalde diploma's zullen daarna, zooals ge woonlijk bij de leden thuis worden aangeboden en verzoeken wij allen die niet in de gelegenheid waren het diploma op te nemen bij het aanbieden hiervan hun medewerking te ver- leenen. J. ELZENGA, Secretaris

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 2