hand bewerkte; de daarvoor aan ons toegekende penalty werd door Zwaan, onhoudbaar voor den A.F.C.-keeper, in het net geknald. Na de rust hadden de A.F.C.ers zoo goed als niets meer in te brengen; in hoofd zaak was dit toe te schrijven aan het enthousiaste en weloverlegde spel onzer halflinie, nu bestaande uit Hardeveld, Meyer en Meekers, welke de A.F.C.'ers geen gelegenheid gaf om ook maar even gevaarlijk te worden; onophoudelijk stelde zij onze voorhoede in staat om aan te vallen, doch aangezien de tegenpartij met man en macht verdedigde, gelukte het de onzen slechts tweemaal het vijandelijke doel te doorboren. Van Dijk en Smit waren hier de goalgetters. Juniores 2 begonnen het seizoen, zooals Ajacieden betaamt, en ver sloegen Volewijckers 2 op eigen grond met 31. maar de volgende wedstrijd tegen D.W.S. 2 bracht ons een bittere ontgoocheling. Met niet minder dan 102 werd ons elftal in de pan gehakt en wij moeten er oude folianten op naslaan om zoo'n Ajax-nederlaag tegen te komen. Het was werkelijk bedroevend om aan te zien hoe de pittige D.W.S.-voorhoede met onze defensie speelde. Anneveldt en Couton werden keer op keer voorbij gewandeld, alsof zij niet bestonden en van de halflinie bracht cilleen Fraenkel er iets van terecht. Koenders en Joosten ontliepen elkander niet veel, hetgeen inhoudt, dat beide spelers er vrijwel niet aan te pas kwamen. Doelman Droog vond, zooals Reynolds dat vroeger zoo geestig kon zeggen, „that ball schijnbaar to heet" en liet het leer vele malen uit zijn handen vallen, met gevolg, minstens vier onnoodige doelpunten. Ook de voorhoede was geheel van slag af en de pootige D.W.S.-verdediging had dan ook weinig moeite met ons aanvalsquintet. Jongens het was be schamend en er zullen heel wat overwinningen moeten volgen om deze nederlaag uit te wisschen. Met ons derde Juniores-team kunnen wij beter voor den dag komen, daar deze Ajax-shirt-dragers onverwachte resultaten behalen. T.W.M. verloor met 51, W.M.C. met 23 en het arme Rapiditas 2 beleefde van een bezoek aan „Voorland" weinig voetbalplezier, want met niet minder dan 170 kregen de Weespenaren op hun pantalon. Wie al die doel punten hebben gescoord weten wij waarlijk niet meer, maar wel zagen wij Fischer a la zijn „groote broer" het eerste doelpunt in het net denderen. (Zeker een familie-kwaal). Boys, zoo'n overwinning is erg onbescheiden en wij zullen maar hopen, dat de voorhoede met deze zege niet al haar kruit heeft verschoten. Met belangstelling wachten wij dan ook jullie ver dere prestaties af. Ons eerste adspirantenelftal zal, gezien de tot nu toe behaalde resul taten, een heele kluif hebben om een plaats te veroveren in de bovenste regionen van de ranglijst. Het begin was anders hoopvol, want de immer lastige uit-wedstrijd tegen Z.F.C. werd met 21 gewonnen. Op eigen veld echter werd tegen Zeeburgia gelijk gespeeld en van D.W.V. met 03 verloren, wat nu niet bepaald uitslagen zijn, waarvoor men zijn petje afzet. Boys, er zal uit een ander vaatje getapt moeten worden, want ons eerste adspirantenelftal had ieder jaar abonnement op de eerste- of één der eerste plaatsen van de afdeeling en dat willen wij gaarne continueeren. Adspiranten 2 begonnen met een 42 nederlaag tegen D.W.V., doch rehabiliteerden zich, door achtereenvolgens Zeeburgia met 43 en Vole wijckers met 71 te verslaan. Een slecht begin en.... hoe denken de jongelui over het einde? Adspiranten 3 behaalden na spannenden strijd een magere 32 zege op D.V.A.V. doch konden het tegen O.V.V.O. niet bolwerken en verloren van deze vereeniging met 12. Wij hadden wel iets meer van jullie ver wacht boys, maar het seizoen is nog lang en één misstap kan nog gemak kelijk worden hersteld, dus.... aangepakt knapenl 60

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 20