AIAX- NIEUWS Ajax-V.U.C. No. 3 Zaterdag 25 October 1940 24 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van J. DE BOER Jr., F. H. W. DE BRUYN en J. L. MELCHERS Redactie-adresF. H. W. DE BRUYN. Molenkade 9. Duivendrecht Medewerker: J. HOVEN Aid. Advertentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32. 's-Gravenhage, Tel. 776978, Postreken. 113258 Op de prachtige inzet der competitie door het verjongde elftal van Ajax, dat achereenvolgens C.V.V. met 50, D.O.S. met 51 en K.F.C. met 62 sloeg, is, wat de resultaten betreft, een reactie ingetreden. Er zijn op vreemd terrein tegen de sterkste tegenstanders twee neder lagen geleden, namelijk te Velsen met 02 tegen V.S.V. en te Rot terdam met 31 tegen Xerxes. De positie die V.S.V. en Xerxes innemen, toont aan dat we hier inderdaad met de sterkste tegenstanders in deze afdeeling te doen hebben en de nederlagen tegen deze ploegen op vreemd terrein geleden mogen dan ook als eervol geboekstaafd worden, al wijzigt dit uit den aard der zaak niets aan het feit dat het nederlagen zijn en dat daarmede dus vier verliespuntën geboekt werden. Maar er is een ver schil tusschen nederlagen en nederlagen. Wanneer men kansloos gesla gen wordt, dan schuilt daarin een erkenning van zwakte en als men ver liest door zwak spel, dan is dat evenmin bemoedigend. Ajax was echter nóch te Velsen, nóch ƒ.1. Zondag te Rotterdam zwak te noemen en zoowel het spelbeloop als de krachtsverhouding was van dien aard, dat de uitslag gunstiger had kunnen zijn. We willen ons hier niet in details verdiepen, doch slechts met nadruk constateeren dat Ajax in beide wedstrijden welke zij verloor, goed voetbal heeft gespeeld. En nu is het natuurlijk waar: het gaat óók, en zelfs voor een belangrijk deel, om de punten, doch ons stemt het toch ook tot groote voldoening, dat het spel van Ajax in alle vijf wedstrijden tot nu toe goed en fair was, dat het weer voetbal was waar men gaarne naar kijkt en dat duidelijk blijkt, dat de nieuw gevormde poeg perspectief heeft. Dat stemt toch bemoedigend voor bestuur en elftal-commissie, voor den ambitieuzen plaatsvervanger van good old Jack Reynolds, die zich geheel geeft om het elftal verder op te werken. Er zijn nog tekortkomingen doch het geheel is „lang niet gek" en het Amsterdamsche publiek pleegt scherp te kijken. Het zal goed en eerlijk spel weten te waardeeren en weer in grooten getale komen opdagen. We hopen van harte dat de ploeg van Ajax dien gunstigen indruk tegen V.U.C. zal weten te bevestigen en den weg tot de overwinning terugvin den mag. Men onderschatte V.U.C. niet] Men mag een tegenpartij nooit onderschatten, doch zeker niet een tegenpartij als V.U.C., die daar kan men van op aan! veel beter kan dan de resultaten van de laatste wed strijden doen vermoeden. Die minder gunstige resultaten zullen een aan moediging te meer voor deze Hagenaars zijn om alles op alles te zetten en het zou niet de eerste maal zijn dat V.U.C. bij Ajax voor een verrassing zorgt, die den Amsterdammers niet aangenaam is. Maar Schubert en zijn makkers weten waar het om gaat. Zij zijn met 4 verliespunten bij de leidende ploegen wat achterop geraakt, doch zij zijn daarmede nog geens zins uit den strijd geworpen. Als tegen V.U.C. de volle buit wordt binnen gehaald, dan zijn er weer vele mogelijkheden! J. HOVEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 1