J eugd voeibal-f litsen. Zondag 29 September 1.1., des morgens 10 uur, snerpten de eerste arbi trale fluitsignalen over de voetbalvelden en nam de jeugdvoetbal competitie 1940/41 een aanvang. Dit aanvangsignaal beteekende voor honderden jongens en idem zooveel jeugdleiders en toeschouwers weer de inleiding van weken en maanden van voetbalvreugde en soms ook. een beetje voetballeed. Wij, die al zoovele jaren in het jeugdvoetbal mee- loopen, die al zooveel ervaring op dit gebied hebben opgedaan en dus feitelijk eenigszins „volgegeten aan jeugdvoetbal" moesten zijn, worden altijd weer getroffen door het enthousiasme en de laaiende geestdrift waarmede de „spes patriae" zich bij den aanvang van de competitie op den bal stort. Juist dit enthousiasme en die uitingen van levensvreugde maken de taak, die wij vrijwillig op ons hebben genomen, lichter en doen ons de opofferingen, die wij ons soms moéten getroosten, door een zon- nigen bril bezien. Hadden wij het talent, om onze belevenissen op het papier vast te leggen, dan ware er over jeugdvoetbal een boekdeel te vullen, doch aangezien wij ons moeten scharen in de rijen der amateur reporters zullen wij ons hieraan niet bezondigen en zullen slechts trachten ook dit seizoen weer een beeld te geven van de belevenissen en de pres taties der Ajax-jeugdelftallen. Om dan te beginnen, zooals te doen gebruikelijk, met de crème de la crème van onze jeugdvoetballers, dus ons eerste juniores-elftal, kunnen wij wat dit team betreft, gewagen van drie overwiningen in suc cessie. Op den openings-dag trokken onze jongens naar de Volewijckers en klopten in een meer dan pootige partij het eerste junioresteam van deze vereeniging, met 40. De tweede match, n.l. tegen D.W.V., leverde een magere zege op en het heeft Meyer en zijn wapenbroeders heel wat moeite gekost om uiteindelijk met 21 te zegevieren. Het derde slacht offer, A.F.C., moest genoegen nemen met een 30 nederlaag en hierover schrijft ons commissielid, de Heer van Os, als volgt: Niettegenstaande de wedstrijd A.F.C. Juniores IAjax Juniores I een 30 overwinning opleverde, ben ik over het, vooral vóór de rust, ver toonde spel niet bijster te spreken. Bakker, als linksback, was bepaald slecht, Focken, de linkshalf, die met blijkbaar tegenzin op deze plaats figureerde, geloofde het af en toe wel, terwijl de voorwaartsen elkaar meestal in den weg liepen; de gelegenheden om te scoren, die wij on danks dat toch nog kregen, werden alle jammerlijk om zeep gebracht. Slechts een paar zuivere voorzetten van Zwaan, eenige goede schoten van v. Eyk en één dito van v. Dijk en Meekers, mogen hier genoemd worden. Laatstgenoemde had echter met een heel klein weinigje meer overleg zeer zeker 2 goals voor zijn rekening kunnen nemen; die twee kopballen hadden moeten „zitten" jongeling! In deze periode was alleen het spel van Karei Meyer en van Heusden te roemen. Karei verzette enorm veel werk, waarbij vooral zijn uitstekend koppen opviel; keeper van Heusden redde eenige malen op sublieme wijze. Zoo zag het er naar uit, dat met blanco stand gedraaid zou worden, toen één der A.F.C. backs den bal binnen het strafschopgebied met de 59

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 19