Ik moet echter op den voorgrond zeggen, dat Fokke zeker een klasse minder speelde dan T.I.W. zoodat men zich op deze 80 overwinning niet blind mag staren. De voorhoede als, geheel was uitstekend op dreef, terwijl de halflinie zich zoowel verdedigend als aanvallend best weerde. De Kromme deed het in de halflinie beter dan de vorige week in de voorhoede. Donker moet den bal vlugger wegwerken. Germaan 3Ajax 5 16. Goed zoo, Heeren, gaat zoo voort. Ajax 6. S.D.Z. 2Ajax 6 50. Dit elftal startte niet best. Zij troffen het dan ook niet bijzonder, reeds direct tegen één der sterkste elftallen van de afdeeling te moeten spelen. Met 50 bleven onze menschen in de minderheid. D.V.A.V, 2—Ajax 6 1—3. Gelukkig hebben onze spelers zich in dezen wedstrijd eenigszins gere habiliteerd. Hoewel de wind veel afbreuk aan het spel deed, kwamen er somtijds aardige spelmomenten voor. Vriend Bruynesteyn was zoo vrien delijk de plaats in te nemen van den aangewezen scheidsrechter, welke niet was opgekomen. Het ging hem niet slecht af en de spelers waren hem dankbaar, dat hij bereid was gevonden de leiding op zich te nemen. Klein verrichtte de hattrick en schijnt van zijn blessure genezen te zijn. Ajax 6Madjoe 3 50. Deze wedstrijd was er nu eens één van de goede soort. Er werd kwiek en handig gespeeld, de bal ging van man tot man en.... doelpunten bleven dan ook niet uit. Het was alsof alle spelers zich voorgenomen hadden om nieï te pingelen en het resultaat was dan ook verblijdend. Alleen Nieuwenburg bezondigde zich eenige malen aan te lang bij zich houden van den bal. Wij zullen dit echter maar schuiven op de ver moeidheid, die hem parten ging spelen. Het valt dan ook niet mee twee dagen achter elkaar te spelen, eerst Zaterdags met de veteranen en daarna Zondags. Van jongeling tot veteraan „il y a un pas". Eenige prachtige doelpunten vielen te bewonderen, o.a. het eerste doelpunt van Van Laar ineens ingeschoten en dan het derde en vierde doelpunt, beiden keurige throughpasses van Van Tuyl resp. gescoord door Klein en Van Laar. Boyenk sjouwde, dat het een lust was, doch was niet gelukkig met zijn schieten. Boonstoppel verdeelde het spel uitstekend, hij pingelde niet, hetwelk zijn spel zeer ten goede kwam. Nieuwenburg en Moos pasten zich uit stekend aan. Moos moet met opdrijven den bal dichter bij zich houden. Over de achterhoede kan ik kort zijn; 0 doelpunten tegen, zegt alles. Nu moet men niet denken, dat Madjoe zich maar zoo gewillig liet klop pen, geen sprake van. De Heeren speelden een lustig spelletje en een speciale pluim voor den keeper, ondanks de 5 goals, die bij hem werden gemaakt, is hier wel op haar plaats. Het was een prettige faire wedstrijd en geen oogenblik was de goede verstandhouding in gevaar. Ongetwij feld zullen wij met belangstelling de verdere verrichtingen van dit elftal volgen. Ajax 7. Spartaan VIAjax 7 2—1. De eftallen van Spartaan zijn altijd lastige tegenstanders geweest en ook nu moesten onze jongens het afleggen tegen de Spartanen. Het was anders op het kantje af en met een beetje geluk, hadden wij nog een gelijk spel er uit gesleept. Daarom niet getreurd lui, de volgende keer beter en met nog meer wilskracht gespeeld. Ik hoop jullie weer eens spoedig te zien. Denk er aan, het zevende heeft een traditie op te houden. Play on, boys! IJRREF. 56

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 16