Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e Met frisschen moed zetten wij ons weer aan onze taak om U van tijd tot tijd eens iets te vertellen over de verrichtingen van bovengenoemde elftallen, hopende, dat onze pennevruchten de noodige aandacht krijgen. De eerste competitiedag zette reeds goed in, een prachtige dag; ja, wij waanden ons midden in den zomer. Onze tocht bracht ons langs de boorden van den Amstel en het was verrukkelijk. Een late zeiler genoot nog van zijn sport. Langs handbalvelden, waarop aardige figuurtjes (1) rondhuppel den, bereikten wij tet T.I.W.-veld, een mooi complex. Alleen de koeien en schapen hadden wel te veel van „het goede" neergelegd, hetwelk aan mijn oudste de verzuchting ontlokte, dat „schoenen poetsen toch onnoodige energieverspilling is." Maar komaan, geachte lezer, laat ik U iets vertellen van den wed strijd, want daarvoor zijn wij toch gekomen: Ajax 5. T.I.W. 2Ajax 5 67. Het spijt mij, maar deze wedstrijd heeft geen grooten indruk bij mij ach tergelaten. Het was jammer, dat Hagen zijn dag niet had, waardoor de geest in het elftal ook al niet 100% was. Energiek ingrijpen van Knijn voorkwam erger, met 76 werd de overwinning met recht „uit het vuur" gesleept. De beide buitenspelers Wijga en Saksioni heb ben een uitstekende partij gespeeld. Vooral de door hen gescoorde doelpunten waren van goede kwaliteit. Van deze nieuwelingen kan Ajax nog pleizier beleven. Na een voorsprong van 31 voor Ajax, slaagde T.I.W. er in haar achterstand in een voorsprong om te zetten: 43. Zooals reeds gezegd, was Hagen er deze keer niet in; dit moet dan echter een aansporing zijn voor de andere spelers om dubbel hun best te doen en hun keeper het ver vertrouwen weer te geven. Dank zij Knijn, welke op dit moment in de voorhoede ging spelen, haalde Ajax haar achterstand in. T.I.W. weert zich echter energiek en door fouten in de achterhoede en een buitenspel-doelpunt wordt het 64 voor T.I.W. Onze buitenspelers worden nu buitengewoon actief en laten zich door den achterstand niet intimideeren. Knijn verschalkt den keeper met een listig boogballetje, waarna Wijga zich door de T.I.W.-verdediging heenwringt, aldus de stand op 66 brengende. Een vrije schop voor hands wordt T.I.W. dan noodlottig. Met een hard schot doet Knijn het ronde ding in het T.I.W.-doel belanden en brengt hier mede zijn elftal in veilige haven. 76. Ajax 5Fokke 2 8-(L Dezen wedstrijd zouden wij gevoegelijk de match van Hein kunnen noemen. Dit jongmensch maakte niet minder dan 5 doelpunten van de acht. Ik zou echter te kort doen aan zijn medespelers, indien ik hem alleen het behaalde succes in de schoenen zou schuiven. 55

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 15